{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 326687

شاخص های اقتصادی آمریکا روندی نزولی را طی می کند واگر این روند تغییر نکند احتمال بروز رکود در اقتصاد این کشور در ۲۰۱۹ وجود دارد.

به گزارش رویترز، تولید‌کنندگان آمریکا افت سرعت رشد تولید را در ماه گذشته برای بیش از یک دهه گزارش دادند. درگیری تجاری با چین، سقوط قیمت سهام و افزایش بی ثباتی بالاخره به اقتصاد آمریکا ضربه زد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شاخص مدیران خرید موسسه مدیریت عرضه، 5.2 واحد در ماه دسامبر نسبت به ماه گذشته کاهش یافت که بیشترین سقوط ماهانه از اکتبر 2008 بود .

تولید کنندگان افزایش در سفارشها، تولید، اشتغال و موجودی را گزارش دادند و اشاره کردند این بخش در حال گسترش است ولی با سرعتی بسیار کمتر از گذشته .

سفارش های جدید 11 واحد کم شدند و به سختی بالای آستانه 50 قرار گرفتند. آستانه امتیاز 50 تمایز دهنده توسعه فعالیت‌ها و رکود است. بنابراین کند شدن سرعت توسعه می‌تواند تا اوایل 2019 ادامه یابد .

سهام های اصلی آمریکا ماههاست روند نزولی دارند که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران در مورد دورنمای درآمدشان نگرانند، حتی وقتی تحقیقات مدیران خرید امتیازی خوب برای توسعه را نشان می دهد .

تا همین اواخر آمریکا خود را در برابر کاهش رشدی که در بسیاری اقتصادهای برتر دنیا از اوایل 2018 پدیدار شده بود، ایمن نشان می داد .

ولی از دست رفتن شتاب توسعه که در اواخر سال گذشته گزارش داده شد، نشان می‌دهد این اقتصاد دیگر در برابر روندهای وسیع‌تر جهانی ایمن نیست .

کاهش سرعت رشد تولید در آمریکا همراه است با سایر نشانه هایی که حاکی از کاهش قابل ملاحظه صادرات جهانی و جریان تجارت است .

قیمت نفت از ماه اکتبر کاهش پیدا کرده چون تاجران رشد مصرف را در 2019 ضعیف پیش‌بینی می کنند .

سیاست گذاران از طریق عوارض، تحریم و سایر اقداماتی که بی ثباتی و عدم اطمینان را برای تجارت بالا برده، توسعه را نادیده گرفته و اقتصاد جهان را به مرز رکود رسانده اند .

اگر این روند تغییر نکند و شیوه‌ای دوستانه با تجارت در پیش گرفته نشود، احتمال یک رکود در 2019 زیاد است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری