{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 324248

سناتور آمریکایی:

یک سناتور ارشد آمریکایی روز دوشنبه بار دیگر تأکید کرده که ایران بزرگترین پیروز خروج آمریکا از سوریه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «لیندسی گراهام»، سناتور ارشد آمریکایی روز دوشنبه به سخنان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور درباره اینکه ترکیه قول داده باقی‌مانده داعش را ریشه‌کن کند، واکنش نشان داد. 

دونالد ترامپ یکشنبه شب در توئیتی نوشته بود که «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه به او وعده داده باقی‌مانده داعش را ریشه‌کن خواهد کرد. او نوشت: ««رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه قویا به من اطلاع داده است که او هرآنچه از داعش در سوریه باقی مانده را ریشه‌کن خواهد کرد».

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «او مردی است که می‌‎تواند این کار را بکند. مضاف بر آن اینکه، ترکیه دقیقا "در مجاورت" (سوریه) است. سربازان ما به خانه برمی‌گردند».

گراهام در واکنش به این اظهارات ترامپ در توئیترش نوشت: «تکیه به ترکیه برای نابود کردن داعش، اشتباهی بزرگ برای آمریکا است. شراکت با ترکیه برای نابودی داعش-و تضمین ایمنی کردها که تا اینجا شجاعانه جنگیده‌اند- پیروزی بزرگی خواهد بود.»

لیندسی گراهام که در روزهای گذشته بارها تصمیم آمریکا برای خروج از سوریه را با عناوینی مانند «هدیه به ایران» یا «پیروزی بزرگ برای ایران» توصیف کرده این بار هم نظر مشابهی مطرح کرده است. 

او نوشت: «اگر ما کاملاً از سوریه عقب‌نشینی کنیم، کردها و ترکیه جنگ جدیدی را آغاز خواهند کرد؛ بیشترین فشار از روی داعش برداشته خواهد شد و ایران، بزرگترین پیروز خواهد بود.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری