کد خبر 324125

هدیه کریسمس ترامپ برای ایران و روسیه

سناتور آمریکایی اقدامات رئیس جمهور این کشور را هدیه ای بزرگ برای ایران و روسیه خواند.

به گزارش اقتصادآنلاین، «کریس کونز» سناتور آمریکایی با اشاره به خروج نظامیان این کشور از سوریه گفت: مسیر برای ایران، ترکیه و روسیه در منطقه هموار می‌شود و این هدیه بزرگی برای کریسمس از سوی ترامپ به روسیه و ایران است.

به نقل از وبگاه هیل، این سناتور عضو کمیته روابط خارجی سنا ضمن اعلام این مطلب، گفت: تصمیم گیری در سیاست خارجی که از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «رند پال» سناتور ایالت کنتاکی تشویق شود، ایده‌ای وحشتناک است.

وی همچنین افزود: نباید توپ را در خط پنجم (اشاره به مکانی مهم در فوتبال آمریکایی) از دست دهیم.ماموریت علیه داعش که آمریکا در آنجا ائتلافی متشکل از چند کشور را تشکیل داده است، در آستانه برنده شدن و نابود ساختن کامل داعش در سوریه قرار دارد.

سناتور آمریکایی در ادامه گفت: عقب نشینی ما در برهه کنونی و رها کردن متحدان کرد، مسیر را برای ایران، روسیه و ترکیه جهت احاطه بر سوریه هموار می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک،  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته ضمن اعلام پیروزی بر داعش در سوریه، تنها هدف از حضور نظامی در این کشور را مبارزه با تروریسم اعلام کرد. ترامپ همچنین از خروج نیروهای آمریکا از سوریه خبر داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    بهنرین هدیه کشورهای روسیه وترکیه وایران به دولت ترامپ داعش را به امریکا بکشانید تا خیالتان راحت باشد