{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 323995

بر اساس تحقیقی که بانک آمریکا از مدیران مالی انجام داده است، ۵۳ درصد از مدیران پولی جهانی گفته اند که انتظار دارند رشد اقتصاد جهانی در طی ۱۲ ماه آینده تضعیف شود.

به گزارش لایو مینت، بر اساس تحقیقی که بانک آمریکا از مدیران مالی انجام داده است، 53 درصد از مدیران پولی جهانی گفته اند که انتظار دارند رشد اقتصاد جهانی در طی 12 ماه آینده تضعیف شود. این بدترین چشم انداز ترسیم شده برای اقتصاد جهانی از اکتبر سال 2008 تاکنون است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بازارهای آمریکا در واکنش به افزایش نگرانی ها از افت رشد اقتصاد جهانی به شدت تضعیف شده اند. این احساس به خوبی در این تحقیق نیز منعکس شده است. این در حالی است که نگرانی ها در مورد جنگ تجاری میان آمریکا و چین موجب شده تا صندوق بین المللی پول در ماه اکتبر پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی را در طی امسال و سال آینده به 3.7 درصد برساند، در حالی که این پیش بینی در ماه جولای 2.9 درصد بود.

احتمالا پیش بینی ها در هفته های اخیر از این هم کاهشی تر شده است. یک مقام صندوق بین المللی پول گفته، صندوق ممکن است در گزارش ماه ژانویه پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی را باز هم کاهش دهد.

بانک آمریکا مریل لینچ در تحلیل خود همچنین گفته که سرمایه گذاری در بورس های جهانی به پایین ترین رقم خود در طی 2 سال گذشته رسیده است.

هرچند جنگ تجاری میان آمریکا و چین برای هفتمین ماه متوالی مهمترین نگرانی سرمایه گذاران بوده است، اما سیاست تسهیل کمی و کند شدن رشد اقتصادی چین نیز از دیگر نگرانی های سرمایه گذاران به شمار می روند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    قیمت نفت اگر بیاد روی 20 دلار تعجب نکنید!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری