کد خبر 322029

با تداوم مذاکرات تجاری؛

آمریکا تاریخ جدید افزایش تعرفه‌های خود را تعیین کرد

جمعه شب، دفتر نماینده تجاری آمریکا رسما تاریخ افزایش تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چین را به ساعت ۱۲:۰۱ نیمه شب، آغاز ۲ مارچ ۲۰۱۹ تغییر داد.

به گزارش رویترز، جمعه شب، دفتر نماینده تجاری آمریکا رسما تاریخ افزایش تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چین را به ساعت ۱۲:۰۱ نیمه شب، آغاز ۲ مارچ ۲۰۱۹ تغییر داد. این دحالی انجام می‌شود که مذاکرات چین و آمریکا در مورد اختلافات تجاری و دارایی‌های معنوی، در حال انجام است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، طبق برنامه اعلام شده قبلی، قرار بود آمریکا در تاریخ ۱ ژانویه تعرفه واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار، را از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش دهد.

در این بیانیه، نرخ ۲۵ درصدی تعرفه، که در حال حاضر بر ۵۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی بخش تکنولوژی وضع شده است، تغییری نکرده است.

متن این بخش‌نامه به مستندات مربوط به بخش ۳۰۱ دپارتمان تجارت آمریکا، در مورد تحقیقات بر روی تخلفات چین در مورد حق مالکیت معنوی، اضافه شد. این تحقیقات مبنای آغاز اختلافات تجاری بین آمریکا و چین بوده است.

در بیانیه دپارتمان تجاری آمریکا هیچ اشاره‌ای به گام‌های برداشته شده توسط چین برای بازگشت به خرید دانه سویای آمریکا و تعلیق تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات خودروی آمریکا، نشده است.

تاخیر در افزایش تعرفه‌ها، اندکی آسودگی خاطر برای بخش تکنولوژی آمریکا به همراه آورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر