{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 321898

واعظی در دیدار با اردوغان:

رئیس دفتر رئیس جمهور روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه را مثبت و رو به گسترش دانست و بر ضرورت تلاش برای توسعه، تقویت و ارتقا سطح مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تهران ـ آنکارا تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمود واعظی عصر جمعه در دیدار با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه ضمن ارائه گزارشی از دیدارها و رایزنی‌های خود با مسوولان عالی رتبه این کشور و توافقات انجام شده برای سفر آتی روحانی به ترکیه و برگزاری پنجمین نشست شورایعالی همکاری‌های راهبردی ایران و ترکیه، افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه همه جانبه روابط و همکاری‌ها با ترکیه به عنوان کشوری همسایه، دوست و برادر است.
واعظی با اشاره به سابقه روابط دوستانه و تاریخی دو ملت، افزود : هیچ مانع و محدودیتی در مسیر گسترش روابط در بخش‌های مختلف به ویژه مناسبات تجاری و اقتصادی با ترکیه قائل نیستیم.
رئیس دفتر رئیس جمهور ، دوستی، تفاهم و اشتراک نظر رؤسای جمهور ایران و ترکیه در موضوعات و مسائل گوناگون دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را عاملی مهم در گسترش مناسبات و همکاری‌های دو کشور دانست و بر ضرورت تلاش برای تسریع در اجرای توافقات فی‌مابین و تسهیل همکاری فعالان اقتصادی دو کشور تاکید کرد.
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند روابط و تلاش مسوولان دو کشور در راستای اجرای توافقات و برنامه‌های مشترک در بخش‌های مختلف، سفر آتی روحانی به ترکیه و برگزاری پنجمین نشست شورایعالی همکاری‌های راهبردی ایران و ترکیه را فرصتی مغتنم برای توسعه و تحکیم مناسبات تهران-آنکارا بیان کرد.
رئیس جمهور ترکیه با اشاره به ضرورت تلاش برای تقویت همکاری‌ها و حمایت از فعالان اقتصادی دو کشور، افزود: توسعه روابط با ایران برای ترکیه اهمیتی راهبردی دارد.­

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری