{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 320646

وزیر فرانسوی:

وزیر دارایی فرانسه از اعتراضات معترضان فرانسوی به عنوان فاجعه ای برای اقتصاد این کشور یاد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «برونو لومیر» وزیر دارایی فرانسه گفت که اعتراضات جلیقه زردها فاجعه‌ای برای اقتصاد فرانسه است.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، این مقام فرانسوی امروز یکشنبه با هشدار درباره پیامدهای اعتراض‌های اخیر در این کشور بر اقتصاد فرانسه گفت: «خشونت های ناشی از اعتراض‌های جلیقه‌زردها در سراسر فرانسه برای اقتصاد ملی پیامدی فاجعه بار به دنبال دارد.»

وی که برای بازدید از فروشگاه‌هایی که در پی ناآرامی‌های دیروز آسیب دیده بودند، به خیابان‌های پاریس رفته بود به خبرنگاران گفت: « چنین وضعیتی برای تجارت و برای اقتصاد ما فاجعه است».

تظاهرات‌های اعتراضی در فرانسه از هفدهم نوامبر (۲۶ آبان ماه) آغاز شده است. رانندگان و شماری از اتحادیه‌های بازرگانی و احزاب سیاسی از عوامل محرک برای آغاز موج اعتراض ها در این کشور بودند.

دیروز هم «جلیقه ‌زردها» در فرانسه با وجود عقب نشینی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور از  طرح گرانی مالیات بر سوخت تظاهرات کردند. تظاهراتی که بیش از هزار و 700 بازداشتی داشته است.

ماکرون اگرچه این طرح را به حالت تعلیق درآورد، اما جلیقه‌زردهای فرانسوی خواستار لغو آن هستند و از همین روی، همچنان آتش تظاهرات در کل فرانسه شعله‌ور است.

دولت فرانسه قصد دارد در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر گازوئیل و بنزین را افزایش دهد؛ سیاستی که جرقه اعتراضات سراسری را زده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری