{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 320643

وزیر خارجه فرانسه:

وزیر خارجه فرانسه با توجه به موضع‌گیری رئیس‌جمهور آمریکا درباره اعتراض‌های اخیر در فرانسه از وی خواست تا در امور داخلی کشورش دخالت نکند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه امروز یکشنبه به اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در زمینه اعتراضات «جلیقه زردها» واکنش نشان داد و گفت که رئیس‌جمهور آمریکا نباید در امور داخلی فرانسه مداخله کند.

رئیس‌جمهور آمریکا دیروز شنبه درباره اعتراض‌های «جلیقه زردها» اظهارنظر کرد و این موضوع را به توافق بین‌المللی پاریس درباره مقابله با تغییرات اقلیمی مرتبط دانست.

وی با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: «توافق (آب و هوایی) پاریس آنقدرها هم برای پاریس خوب کار نکرده است. در سراسر فرانسه اعتراض‌ و شورش‌ است. مردم (فرانسه) نمی‌خواهند مقادیر هنگفت پول را اغلب به کشورهای جهان سوم بدهند تا شاید آنها از محیط زیست حفاظت کنند. آنها (معترضان فرانسوی) شعار می‌دهند "ما ترامپ را می‌خواهیم". من عاشق فرانسه هستم.»

این دومین بار بود که ترامپ در طول یک هفته درباره اعتراض‌ها در فرانسه موضع‌گیری کرد.

تظاهرات‌های اعتراضی در فرانسه از هفدهم نوامبر (۲۶ آبان ماه) آغاز شده است. رانندگان و شماری از اتحادیه‌های بازرگانی و احزاب سیاسی از عوامل محرک برای آغاز موج اعتراض ها در این کشور بودند.

دیروز هم «جلیقه ‌زردها» در فرانسه با وجود عقب نشینی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور از  طرح گرانی مالیات بر سوخت تظاهرات کردند. تظاهراتی که بیش از هزار و 700 بازداشتی داشته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری