{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 320585

ژاپن قصد دارد به منظور تامین نیروی کار انسانی ورود کارگران خارجی به این کشور را تسهیل بخشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، ائتلاف حاکم در دولت ژاپن تحت حمایت شینزو آبه، نخست وزیر این کشور اعلام کرده است که درصدد است قانونی را به تصویب برساند تا به واسطه آن ورود کارگران خارجی و به ژاپن و اعطای ویزای کاری به آنها برای انجام کارهای سخت و موردنیاز صنایع و بخش‌های مختلف اقتصادی در این کشور تسهیل شود.

به نظر می‌رسد که دولت ژاپن این تصمیم را به منظور تامین نیروی کار انسانی و تحت تاثیر افزایش روند پیری جمعیت در این کشور اتخاذ کرده است تا کمبود نیروی کار جوان در این کشور را جبران کند.  

بدین ترتیب در صورتی که این قانون در ژاپن به تصویب برسد، کارگران خارجی قادر خواهند بود با دشواری‌های به مراتب کمتری در دریافت ویزای کاری و اقامت موقت در این کشور مواجه شوند.

بر اساس گزارش South China Morning Post، در این قانون همچنین دولت ژاپن در نظر دارد که حدود ۳۴۵ هزار کارگر خارجی را در حوزه‌های ساخت و ساز، خدمات غذایی، پرستاری و سایر حوزه ها جذب کند.

در این قانون که در صورت تایید و تصویب، در ماه آوریل سال آینده میلادی به مرحله اجرایی خواهد رسید، دو نوع ویزا به کارگران خارجی اعطا می‌شود که نوع اول آن به افراد بدون مهارت و بدون دانش زبان ژاپنی تعلق دارد و نوع دوم آن نیز برای افرادی است که امتحان ژاپنی را با موفقیت پشت سر گذاشته و با یک مهارت وارد این کشور می‌شوند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری