کد خبر 313381

رهبر اکثریت سنا به دمکرات‌ها در مورد رفتار با ترامپ هشدار داد

«میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان سنای آمریکا روز چهارشنبه در واکنش به نتایج انتخابات میان دوره‌ای کنگره، به دمکرات‌های مجلس نمایندگان هشدار داد که باید مراقب مزاحمت‌های خود برای رئیس‌جمهوری و حد و مرز آن باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی ضمن ابراز خرسندی از پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات سنا گفت که «دونالد ترامپ» به حفظ این مجلس در کنترل جمهوریخواهان کمک شایانی کرده است.

مک کانل با اشاره به گفت و گوی امروز خود با «نانسی پلوسی» رهبر دمکرات مجلس نمایندگان، تاکید کرد که تلاش می کند تا بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی را تامین کند.

وی گفت که قطعا به رئیس جمهوری در دستیابی به اهداف خود در ارتباط با مساله امنیت مرزی و احداث دیوار کمک می کنیم.

وی ضمن ابراز امیدواری درخصوص جلوگیری از تعطیلی دولت، گفت که به آرا دمکرات ها برای تصویب لایحه بودجه نیاز دارد تا وجوهات مالی لازم برای وزارت امنیت داخلی آمریکا تامین شود.

رهبر اکثریت جمهوریخواهان سنا با خودداری از قضاوت در مورد لفاظی های آتشین ترامپ در مورد مساله مهاجرت و کاروان مهاجرانی که راهی مرز آمریکا - مکزیک شده اند، یادآور شد که پرداختن به این مساله، ربطی به قوه مقننه ندارد.

مک کانل در بخش دیگری از سخنان خود به بیمه خدمات درمانی دولت پیشین آمریکا موسوم به «اوباماکر» اشاره کرد و این طرح را مملو از مشکلات جدی دانست. وی همچنین گفت که تلاش می شود در قالب همکاری دو حزبی به این مساله پرداخته شود.

انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا روز سه شنبه در 50 ایالت این کشور برگزار شد. نتایج اعلام شده این انتخابات حاکی است که دمکرات ها کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار گرفتند و جمهوریخواهان حزب پیروز در مجلس سنا بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر