{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 313107

رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای درباره مسائل مختلف و مهمی از جمله انتخابات آتی اروپا و سیاست نظامی اتحادیه اروپا صحبت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با شبکه رادیویی اروپا یک تاکید کرد: اتحادیه اروپا باید یک ارتش اروپایی واقعی تشکیل دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رئیس جمهور فرانسه در ادامه ضمن اشاره به خروج واشنگتن از پیمان نیروهای هسته ای میان برد ، گفت: خارج شدن آمریکا از این پیمان امنیت اروپا را به خطر می اندازد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور فرانسه 20 اکتبر اعلام کرد که ایالات متحده از پیمان نیروهای هسته ای میان برد خارج خواهد شد. وی مدعی شده است که روسیه این توافق را نقض کرده است. دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین ادعاهای مطرح شده از سوی ترامپ را رد کرده و هشدار داده است که روسیه مجبور خواهد شد تا تدابیر لازم و مناسبی را اتخاذ کند اگر واشنگتن استقرار و توسعه تسلیحات ممنوعه را آغاز نماید.

وی ضمن ابراز نگرانی نسبت به تشدید احساسات ملی گرایانه در سطح کشورهای مختلف اروپایی، خواستار ایجاد یک اروپای قوی تر و متحدتر شده است.

ماکرون اظهار داشت: ما قادر به حفاظت از اروپایی ها نخواهیم بود اگر درباره داشتن یک ارتش واقعی اروپایی تصمیم نگیریم. اروپا باید به یک شیوه کاملا مستقل از خودش دفاع و محافظت کند، بدون آنکه تنها به ایالات متحده وابسته و متکی باشد.

رئیس جمهور فرانسه گفت: ما باید از خودمان در برابر چین، روسیه و حتی ایالات متحده آمریکا محافظت و دفاع کنیم. وقتی می بینم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام می کند قصد خروج از یک پیمان مهم خلع سلاح را دارد که پس از بحران موشکی دهه 1980 میلادی که به اروپا لطمه زد، منعقد شده است، قربانی اصلی چه کسی خواهد بود؟ بی شک اروپا و امنیت آن.

وی در ادامه در خصوص تحولات اروپا و روسیه نیز تاکید کرد: ما با روسیه‌ای روبرو هستیم که در نزدیکی مرزهای ما قرار دارد و نشان داده است که می تواند یک تهدید باشد. ما به اروپایی نیاز داریم که بتواند بهتر و به تنهایی از خودش دفاع و محافظت کند.

رئیس جمهور فرانسه ضمن اشاره تلویحی به اقدامات روسیه، افزود: ما با تلاش های خرابکارانه در فضای مجازی و سایبری و مداخله های مکرر در دموکراسی مان روبرو هستیم. من نسبت به ظهور مجدد قدرت های اقتدارگرا در بین کشورهای اروپایی هشدار می دهم.‎

ارسال نظر