{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 312432

شرکت‌‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای در آمریکا به دلیل بالا رفتن هزینه‌ها از یکسو و اعمال تعرفه بر واردات کالا از کشورهایی نظیر چین از سوی دیگر، در حال بالابردن قیمت نهایی کالاهای اساسی برای مصرف کنندگان آمریکایی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، طی ماه‌های گذشته، شرکت‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای در آمریکا در تلاش برای رقابت با دیگر شرکت های نظیر آمازون، قیمت‌های خود را پایین نگهداشته بودند.

اما هم اکنون با بالا رفتن قیمت کالاهای اساسی در بازار جهانی و در نتیجه افزایش هزینه حمل و نقل کالاها برخی از فروشگاه‌های زنجیره ای در آمریکا می‌گویند که دیگر چاره‌ای جز بالابردن قیمت برخی کالاهای مصرفی به خصوص میوه و سبزیجات ندارند.

در این بین شرکت‌های فروشگاه های زنجیره ای Procter & Gamble Co، Kellogg Co، Hershey Co اعلام کرده اند که چاره‌‌ای به جز افزایش قیمت ها ندارند.

از طرف دیگر جنگ تجاری که آمریکا با دیگر کشورها به راه انداخته است مزید بر علت شده و قیمت کالاها را بالا برده است چرا که برخی کالاهای مورد نیاز مصرف کنندگان آمریکایی وارداتی از کشورهایی نظیر چین است که هم اکنون آمریکا با آنها مناقشه تجاری دارد.

آمریکا بر واردات مواد اولیه و کالاهای اساسی از چین و دیگر کشورهای نظیر چین در قالب جنگ تعرفه، عوارض گمرکی 25 درصدی اعمال کرده است که همین امر قیمت کالاها را تا 25 درصد برای مصرف کنندگان بالا برده است.

جری استورچ، مدیر موسسه مشاوره ای استورچ، می گوید: امروز، شرکت‌های عمده فروش و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تمایل بیشتری به افزایش قمیت پیدا کرده‌اند چرا که آنها معتقدند مصرف‌ کنندگان آمریکایی آماده‌اند برای نیازهای خود هزینه بیشتری بپردازند.

ارسال نظر