{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 310255

مشاور امنیت ملی امریکا در دیدار با نخست‌وزیر ارمنستان در مورد تحریم‌های ایران و تاثیر مرز مشترک این دو کشور بر این مسئله گفت‌وگو کرد.

به گزارش رادیو لیبرتی، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا وعده داده است که دولت دونالد ترامپ ایران را در پاسخ به آن‌چه «عملکر بدخواهانه‌»  در منطقه خوانده تحت فشار اقتصادی قرار خواهد داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بولتون در مصاحبه‌ای  اخصاصی  با رادیو لیبرتی در روز بیست و پنجم اکتبر پس از دیدار با نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان این اظهارات را داشت و با بیان این‌که «همانگونه که به نخست وزیر گفتم، ما می‌خواهیم بیشترین فشار را بر ایران اعمال کنیم» ادعا کرد: چراکه(ایران) پیگیری سلاح‌های هسته‌ای را متوقف نکرده است.

او همچنین مدعی شد: ایران «بانکدار مرکزی تروریسم بین‌المللی» باقی مانده است. و ما در مورد برنامه‌های موشکی ایران و فعالیت‌های نظامی متداولش در سوریه، عراق و جاهای دیگر نگران هستیم.

وی در ادامه گفت: ما نمی‌خواهیم در روند توسعه‌ی تحریم‌ها علیه ایران، به دوستانمان آسیبی بزنیم.

بولتون در این باره گفت: در گفت‌وگو با پاشینیان به تفصل تاکید کرده‌l‌م که دولت ترامپ با شدت زیادی این تحریم‌ها را اعمال خواهد کرد و در این صورت مرز ایران_ارمنستان یک مسئله مهم خواهد بود.

این ادعاها در شرایطی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره تاکید دارند که  جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال روابط دوستانه با همسایگان و از جمله ارمنستان است و خوشبختانه اعتماد خوبی بین دو دولت و دو ملت وجود دارد. اما  ظرفیت های گسترده در دو کشور، ایجاب می کند که روابط اقتصادی همپای روابط سیاسی ارتقاء یابد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری