{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 305201

وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌ای باخبرنگار شبکه خبری الجزیره گفت ایران هر حمله‌ای علیه غیرنظامیان در سوریه را محکوم می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ظریف این اظهارنظر را در پاسخ به سوال مجری شبکه خبری الجزیره مطرح کرد که اصرار داشت دولت سوریه مرتکب «جنایت‌های جنگی» شده است.

خبرنگار الجزیره ادعا کرد دولت سوریه با حمله به مناطق غیرنظامی مرتکب جنایت‌های جنگی شده است. ظریف گفت: «ایران در هیچ اقدامی علیه مراکز پرجمعیت مشارکت نکرده و هیچ‌گاه هم مشارکت نخواهد کرد.»

ظریف در ادامه گفت: «ما هر گونه حمله علیه غیرنظامیان را، محکوم می‌کنیم.»

وزیر خارجه ایران در پاسخ به اصرار چندین بار مجری، درباره اینکه آیا ایران چنین حملات ادعایی از سوی دولت سوریه را هم محکوم می‌کند گفت: «فرقی نمی‌کند چه کسی آن را انجام داده باشد.»

ظریف تأکید کرد: «من هر کسی که از سلاح‌های شیمیایی استفاده کند را محکوم می‌کنم، اما همزمان گروه‌هایی که از انسان‌ها به عنوان سپر استفاده می‌کنند را هم محکوم می‌کنم.»

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران، همچنین تصریح کرد مسئول هرج و مرج فعلی در سوریه، گروه‌هایی هستند که متوهمانه تصور کردند می‌توانند دولت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه را ساقط کنند.

وی گفت: «تقصیر کسانی است که با این توهم که می‌توانند دولت بشار اسد را ساقط کنند، از راه حل سیاسی جلوگیری کردند.»

ظریف در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: «یک دولت سوریه وجود دارد و آخرین باری که چک کردم در سازمان ملل کرسی دارد. آنهایی که می‌خواستند این دولت را با استفاده از داعش و النصره سرنگون کنند همان کسانی هستند که این وضع آشفته را ایجاد کرده‌اند.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری