{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 303885

وزیر خارجه بحرین باز هم در سازمان ملل به اتهام زنی‌های واهی علیه ایران مشغول شد و گفت که ایرانیان بدون دلیل همسایگان خود را به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «خالد بن احمد» وزیر خارجه رژیم آل خلیفه در سخنانی که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایراد کرد، بار دیگر اتهامات واهی منامه علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.

بن احمد در ابتدای بخش ایرانی سخنان خود، مدعی شد که یکی از «چشمگیرترین تهدیدهای پیش‌روی توسعه خاورمیانه، در پیش گرفتن سیاست تخریب کشورها و سرنگون کردن کشورهایشان توسط رژیم ایران» است.

وزیر خارجه بحرین در ادامه مدعی شد که ایران از گروه‌های تروریستی و افراط‌گرا حمایت و در امور داخلی کشورها دخالت می‌کند.

خالد بن احمد گفت: «ایرانیان به اشتباه همسایگان خود را به تحریک برخی رخدادهای کشورشان متهم می‌کنند.»

وزیر خارجه بحرین بر سیاست خارجی ایران هم تاخت و گفت: «ایدئولوژی افراط‌گرایانه به یکی از مولفه‌های ماندگار سیاست خارجی ایران بدل شده است.»

خالد بن احمد به دفاع موشکی ارتش یمن از کیان این کشور و حمله به متجاوزان سعودی هم پرداخت و ایران را به ارسال موشک‌های بالستیک برای یمنی‌ها و نقض قطعنامه ۲۲۳۱ متهم کرد؛ بن‌احمد همچنین مدعی شد که موشک‌های ایران تهدید است برای کشتیرانی آزاد در باب المندب و تنگه هرمز.

وزیر خارجه بحرین، در ادامه سیاست خارجی سعودی‌ها، به قطر هم تاخت و این کشور را «یکی دیگر از موانع ایجاد صلح و ثبات در منطقه» خواند.

خالد بن احمد در ادامه گفت که مردم کشورش با قطری‌ها «تاریخ» مشترک دارند.

قطر و بحرین هر دو در سال ۱۳۵۰ نامشان بر نقشه‌های جغرافیا نقش بست.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری