{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 302005

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که در نشست مقام های آنکارا و مسکو ، محدوده منطقه عاری از سلاح در ادلب سوریه مشخص شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وزارت دفاع ترکیه با صدور اطلاعیه ای از مشخص شدن مرزهای منطقه غیرنظامی (عاری از سلاح) در ادلب سوریه در نتیجه مذاکرات سه روزه مقام هایی ترک و روس در مورد نحوه اجرای توافق سوچی خبر داد.

خبرگزاری آناتولی به نقل از وزارت دفاع ترکیه گزارش داد که مقام های آنکارا و مسکو با توجه به ساختار جغرافیایی و مناطق مسکونی ادلب، محدوده منطقه عاری از سلاح در استان ادلب را تعیین کرده اند.

این رسانه ترکیه ای همچنین مدعی شد که اقدام های مورد نظر آنکارا و مسکو برای خلع سلاح در ادلب مطابق با توافق دو کشور دنبال و انجام خواهد شد.

 رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین همتای روسی وی روز دوشنبه در سوچی درباره ادلب دیدار و در گفت وگویی مشترک اعلام کردند تا روز 15 ماه اکتبر (23 مهر) در امتداد خطوط حائل بین معارضان مسلح سوری و ارتش سوریه (در ادلب)، محدوده غیرنظامی(عاری از سلاح) به عمق 15-20 کیلومتر ایجاد می شود و این محدوده را واحدهای گشت سیار ارتش ترکیه و پلیس نظامی روسیه کنترل خواهند کرد.

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز افزود که تا 15 اکتبر(23 مهرماه) باید تروریست ها همراه با سلاح های سنگین خود از ادلب خارج شوند.

وی از هماهنگی و آغاز فعالیت سازمان اطلاعات ملی، نیروهای مسلح و نیروهای ویژه ترکیه با نظامیان و طرف های روس برای ایجاد یک منطقه پاکسازی شده از سلاح به وسعت 15 الی 20 کیلومتری در ادلب خبر داد.

کالین با تاکید بر 'یافتن راه حل برای خروج یا خنثی سازی عناصر تروریست و خلع سلاح آنها در ادلب با همکاری روسیه' تاکید کرد و افزود: 12 پایگاه دیده بانی و نظارتی ارتش ترکیه نیز در منطقه کاهش تنش ادلب و برخی مناطق دیگر از نظر تجهیزات و نیرو تقویت خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری