{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 301493

به دنبال تشدید تنش های تجاری میان پکن و واشنگتن پس از وضع سومین دور از تعرفه های جدید آمریکا علیه چین، این کشور آسیائی نرخ جدید تعرفه‌ها بر کالاهای آمریکائی را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر،  به دنبال وضع سومین دُور از تعرفه های جدید واشنگتن علیه پکن، وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای اعلام کرد: بر اجناس وارداتی از آمریکا بین ۵ تا ۱۰ درصد تعرفه وضع خواهیم کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت بازرگانی چین در این خصوص آمده است: این تعرفه ها مجموعاً به ارزش ۶۰ میلیارد دلار بوده و در واکنش به اقدام اخیر واشنگتن به انجام خواهد رسید.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از وضع تعرفه‌های جدید برای سومین بار علیه پکن، امروز سه شنبه در پیامی توئیتری چین را به «اقدام تلافی‌جویانه بزرگ و سریع» تهدید کرده بود!

در پیام ترامپ در این خصوص آمده بود: چین سال‌ هاست که از تجارت با ایالات متحده سود برده است و آنها می‌ دانند من آن کسی هستم که می‌ داند چگونه متوقفشان کند. اگر کشاورزان، دامداران یا صنعت‌ گران ما هدف قرار گیرند، اقدامات تلافی‌ جویانه بزرگ و سریعی علیه چین اعمال خواهد شد.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته با وضع دور جدیدی از تعرفه های گمرکی بر ۲۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی از چین، به جنگ تجاری واشنگتن- پکن ابعاد تازه ای بخشید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری