{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 298384

یگان پهپادی یمن فرودگاه «ابها» واقع در جنوب غرب عربستان سعودی را هدف حملات خود قرار داد و پروازهای آن را متوقف کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، منابع خبری صبح امروز پنجشنبه از حملات نیروی هوایی یمن به فرودگاه «ابها» در عربستان سعودی خبر دادند.

شبکه خبری المنار گزارش داد که این حملات با پهپاد «قاصف-1» به فرودگاه ابها واقع در جنوب غرب عربستان انجام شده است.

منابع یمنی اعلام کردند که این حملات سبب شده است که همه پروازها از این فرودگاه متوقف شود.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شامگاه سه‌شنبه 13 شهریور ماه جاری از شلیک چهار موشک به جنوب عربستان سعودی خبر داد.

این یگان اعلام کرد که این چهار موشک شلیک شده از نوع بالستیک «بدر یک» بوده و به پالایشگاه نفتی آرامکو و پالایشگاه پتروشیمی شهرک صنعتی جیزان واقع در جنوب عربستان سعودی شلیک شده‌ است.

ارتش یمن اخیرا از سکوهای زیر زمینی این موشک نیز رونمایی و تهدید کرد در صورت حملات ائتلاف سعودی به یمن، با موشک‌ها و پهپادهای بومی خود به اهداف حیاتی در امارات و عربستان حمله خواهد کرد.

در تازه‌ترین پاسخ گویی ارتش یمن به جنایت‌ها و حملات این ائتلاف، یگان پهپادی در یک ماه گذشته فرودگاه‌های بین‌المللی ابوظبی و دبی را با پهپادهای صماد ۳ و قاصف هدف قرار داد.

در همین راستا، پنجم خرداد ماه سال جاری بود که نیروی هوایی یمن فرودگاه ابها را هدف حملات خود قرار داده بود.

ارتش یمن 22 فروردین ماه نیز اعلام کرد که پهپادهای قاصف 1 فرودگاه ابها و شرکت «آرامکو» در جیزان عربستان را هدف قرار دادند.

اواخر سال 95، پهپاد تهاجمی «قاصف -1» ساخت یمنی‌ها که رونمایی شد ورهبر انصارالله یمن وعده داد که این پهپاد ارتقاء یابد تا بتواند مسافتهای طولانی را طی کند.

این پهپاد، دویست و پنجاه سانتیمتر طول دارد. طول بالهایش سیصد سانتیمتر است. زمان پرواز آن 120 دقیقه و برد آن 150 کیلومتر است. نوع موتور آن بنزینی است و می تواند 30 کیلوگرم مواد منفجره حمل کند.

نیروهای یمنی، مواضع ارتش عربستان را در مناطق مرزی جیزان، نجران و عسیر هدف قرار می‌دهند و این مسئله در واکنش به عملیات ائتلاف عربستان سعودی است که از ششم فروردین ماه سال 1394 علیه یمن آغاز شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری