{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 297465

«مارکو روبیو» سناتور ارشد جمهوری‌خواه آمریکایی ضمن تکرار ادعاهای واشنگتن علیه دولت و رئیس‌جمهور ونزوئلا، خواستار حمله نظامی به این کشور شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک قانونگذار کنگره آمریکا روز شنبه ضمن دخالت در امور داخلی ونزوئلا، این کشور آمریکای لاتین را به گزینه نظامی تهدید کرد.

«مارکو روبیو» سناتور ایالت فلوریدا در مصاحبه با یک رسانه محلی در ایالت «میامی» به نام Univision ۲۳، گفت: «رژیم [نیکلاس] مادورو به تهدیدی برای ایالات متحده تبدیل شده است».

وی افزود: «من برای ماه‌ها و سال‌ها می‌خواستم که راه‌حل در ونزوئلا یک راه‌حل غیرنظامی و مسالمت‌آمیز باشد و معتقدم که تنها در صورت تهدید شدن امنیت ملی از نیروهای مسلح ایالات متحده استفاده می‌شود».

سناتور آمریکایی افزود: «حالا می‌توان یک استدلال قوی کرد مبنی بر اینکه، ونزوئلا و رژیم مادورو به تهدیدی برای منطقه و حتی ایالات متحده تبدیل شده‌اند».

روبیو در ماه می هم در اظهاراتی تند علیه ونزوئلا، مدعی شده بود که نیکلاس مادورو، «دیکتاتور» و دولت او حامی «قاچاقچیان مواد مخدر» است.

این اظهارات جنگ‌طلبانه در شرایطی مطرح شده که از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ»، دولت آمریکا ضمن اعمال انواع فشارهای اقتصادی و سیاسی علیه ونزوئلا، این کشور را به گزینه نظامی تهدید کرده‌ است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری