{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 296381

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد:

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که قصد و تصمیم ترکیه برای خرید سامانه پدافند هوایی «اس-۴۰۰» از روسیه مایه نگرانی آمریکا است و واشنگتن نسبت به این اقدام آنکارا نظر مساعدی ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که قصد و تصمیم ترکیه برای خرید سامانه پدافند هوایی «اس- ۴۰۰» از روسیه مایه نگرانی آمریکا است و واشنگتن نسبت به این اقدام آنکارا نظر مساعدی ندارد.

جیمز ماتیس در این باره گفت: «ترکیه یک انتخاب و یک تصمیم فوق العاده را پیش رو داشت. اما روشن است که ترکیه در حال وارد کردن سامانه ضد هوایی و ضد موشکی روسیه به یک کشور عضو ناتو است، ما نمی توانیم [این سامانه روسی] را به ناتو ملحق کنیم». وی در ادامه افزود: «بله این مسئله مایه نگرانی ماست و ما آن [وارد کردن این سامانه روسی] را توصیه نمی کنیم».

عدم استقبال از ایده خصوصی سازی نیروها در افغانستان

ژنرال جیمز ماتیس در ارتباط با موضوع خصوصی سازی نیروهای نظامی در افغانستان نیز گفت: «هنگامی که آمریکا اعتبار خود را به خطر می اندازد، خصوصی سازی احتمالاً ایده ای خردمندانه نخواهد بود».

رزمایش نظامی مشترک با کره جنوبی

وزیر دفاع آمریکا در این نشست خبری گفت که واشنگتن در راستای تلاشهای دیپلماتیک برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی، قصد ندارد رزمایشهای نظامی بعدی خود با کره جنوبی را به تعویق بیاندازد.

ماتیس توضیح داد که ارتش آمریکا تنها تعدادی از بزرگترین رزمایش های نظامی مشترک با کره جنوبی را به تعویق انداخت؛ اما رزمایشهای نظامی در مقیاس کوچکتر به طور مرتب در شبه جزیره کره اجرا  می شود.

هشدار واشنگتن به تهران!

وزیر دفاع آمریکا همچنین مدعی شد که واشنگتن ایران را «برای فعالیتهای بی ثبات کننده در خاورمیانه» مسئول می داند.

وی ادعا کرد: «ما به ایران هشدار دادیم که تداوم اقدامات شرارت بار آنها را در سرتاسر منطقه، کشتاری که مسبب آن بودند، حمایت از سوریه و آنچه که با [رئیس جمهور بشار] اسد انجام می دهند، تهدید به [بستن] تنگه هرمز، [حمایت از] حوثی های یمن که به سمت عربستان سعودی موشک پرتاب می کنند، ما این اقدامات را برنمی تابیم و ایران را برای آنها مسئول می دانیم».

وزیر دفاع آمریکا برغم آنکه تصدیق کرد ایران اخیراً در برخی موارد کمتر در مقام رویارویی برآمده است، همچنان ادعا کرد که تهران بزرگترین عامل بی ثبات کننده در منطقه خاورمیانه بشمار می رود!

اذعان واشنگتن به تراژدی کنونی در یمن

وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور در این خصوص گفت: «به تراژدی کنونی در یمن اذعان داشته و با گزارشگر سازمان ملل برای پایان یافتن تنش ها در این کشور همکاری می کنیم».

وی ادعا کرد: «به صورت ادواری حمایت خود از ائتلاف (سعودی) در یمن را مورد بررسی قرار می دهیم! هدف ما کاهش تعداد تلفات شهروندان در یمن است!»

ماتیس بدون اشاره به کمک های پیدا و پنهان واشنگتن از ریاض در تهاجم علیه یمن وعده داد: «به زودی نبردها در یمن را به میز مذاکره سازمان ملل خواهیم بُرد».

فرمانده پنتاگون در ادامه افزود: «از ائتلاف (به سرکردگی ریاض) می خواهیم تا در هدف قراردادن مناطق مختلف در یمن معیارها را رعایت کرده و از کشتار غیرنظامیان یمنی خودداری کند».

جیمز ماتیس همچنین گفت: «عربستان حق دفاع از خود را دارد و ما نیز به حمایت از این کشور ادامه می‌ دهیم».

این در حالی است که در حمله وحشیانه نیروهای سعودی به یک اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی در صعده، تعداد زیادی از آنان به شهادت رسیدند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری