{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 294894

صدر اعظم آلمان با ذکر برخی بهانه‌های واهی، عدم حمایت خود را از طرح ایجاد نظام‌های پرداخت مالی مستقل از آمریکا که از سوی وزیر خارجه این کشور مطرح شده بود، را اعلام کرد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در حالی‌که وزیر خارجه آلمان روز سه شنبه از ایده ایجاد نظام‌های پرداخت مالی مستقل اروپا از آمریکا برای حمایت از توافق هسته‌ای با ایران خبر داده بود، صدر اعظم این کشور واکنش سردی به آن نشان داد.

 به نوشته خبرگزاری «رویترز» «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «درباره موضوع نظام‌های پرداخت مالی مستقل، ما در تعامل با ایران مشکل‌هایی داریم. بی‌شک، می دانیم که در مورد تامین مالی تروریست‌ها، سوئیفت بسیار مهم است.»

وی در ادامه افزود که حفظ همکاری خوب با آمریکا  در زمینه امور امنیتی «بسیار مهم» است.

یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز در این زمینه گفت که مقاله منتشر شده «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در نشریه «هندزبلات» درباره روابط با واشنگتن از جمله این‌که چگونه قدرت‌های اروپایی می‌توانند به حفظ برجام بعد از خروج آمریکا از آن کمک کنند، مباحثاتی را بر می‌انگیزد.

 سخنگوی وزارت خارجه آلمان در ادامه ضمن اشاره به رایزنی برلین با شرکایش از جمله فرانسه و انگلیس، اظهار داشت که باز نگه داشتن مسیرهای مالی برای حفظ برجام حیاتی است.

 وزیر خارجه آلمان در مقاله خود نوشته بود ،اروپا برای حفاظت از برجام به ایجاد نظام‌های پرداخت مالی مستقل نیاز دارد و زنده بودن توافق هسته‌ای بهتر از بحرانی است که شاید خاورمیانه را تهدید کند.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری