{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 286639

هزاران نفر از شهروندان عراق در بغداد و شهرهای جنوبی این کشور در اعتراض به شرایط معیشتی، وضعیت خدمات رسانی و وضعیت اشتغال تظاهرات کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، یک منبع امنیتی در بغداد اعلام کرد که دهها نفر از شهروندان عراقی در میدان التحریر و در سایه تدابیر نیروهای امنیتی در نزدیکی میدان تظاهرات کردند.

در استان بصره واقع در جنوب عراق، معترضان پرچم کشورشان و پلاکاردهایی را در محکومیت «احزاب فاسد» در دست گرفته و به سمت ساختمان استانداری حرکت کردند و خواستار بهبود کیفیت خدمات رسانی و ایجاد فرصت های شغلی شدند.

در استان ذی قار نیز هزاران نفر از مردم معترض به همراه شیوخ عشایر در میدان الحبوبی واقع در مرکز شهر الناصریه تظاهرات کردند و خواستار برکناری استاندار و رئیس شورای استانداری شدند.

در استان میسان نیز صدها نفر از اهالی شهر العماره از دولت مرکزی خواستار ایجاد فرصت های شغلی و بهبود برق رسانی شدند و معترضان از خیابان دجله به سمت ساختمان استانداری حرکت کردند.

همچنین معترضان در استان کربلا نیز خواستار بهبود خدمات رسانی و به پایان رساندن پروژه های نیمه کاره شدند.

در همین راستا نیروهای امنیتی در مرکز استان های نجف و کربلا تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کردند.

اعتراضات به شرایط معیشتی و خدمات رسانی در استان های مرکزی و جنوبی عراق از اوایل ماه جاری میلادی شروع شده است و معترضان خواهان بهبود خدمات عمومی و ریشه کن کردن فساد هستند.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری