{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 278245

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد چهارشنبه، شهرک نظامی &#۰۳۹;الفیصل&#۰۳۹; در جیزان واقع در جنوب غربی عربستان را هدف موشک بالستیک قرار دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این دومین باری است که در سه ماه اخیر این شهرک نظامی در جنوب غرب عربستان هدف حمله موشکی قرار گرفته است و نخستین بار، موشک ارتش یمن به این شهرک 24 فروردین 97 اصابت کرد. شهر جنوبی جیزان در یکهزار و 244 کیلومتری ریاض پایتخت عربستان و در مرز با یمن واقع است که در تیرس موشک های گروه انصارالله قرار دارد.

ژنرال 'ترکی المالکی' سخنگوی ائتلاف نظامی ضد یمن به سرکردگی عربستان دوشنبه شب گذشته اعتراف کرد، تاکنون 149 فروند موشک از یمن به سوی عربستان شلیک شده است.

تحلیلگران بر این باورند، با بالا گرفتن آتش جنگ یمن چنانچه هم‌ زمان 50 موشک یمنی به سمت شرکت نفتی «آرامکو» عربستان در جیزان شلیک شود، بزرگ‌ترین پالایشگاه نفتی جهان که 70 درصد از نفت اروپا را تامین می کند، نابود خواهد شد و ایالات متحده نیز با بحران نفت روبرو می شود.

حمله نظامی سعودی به یمن در سه سال گذشته نه تنها موجب از بین رفتن انقلاب نوپای مردمی یمنی ها نشد، بلکه این جنگ خسارت های جانی و مالی زیادی را برای دو عضو فعال ائتلاف یعنی عربستان و امارات در برداشته است، به گونه ای که کارشناسان بر این باورند در خوشبینانه ترین حالت هر روز جنگ برای دولت ریاض 200 میلیون دلار هزینه دارد.

عربستان و امارات با تشکیل یک ائتلاف خودخوانده و با چراغ سبز آمریکا از ششم فروردین ماه 96 به بهانه 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن حملات همه جانبه خود به این کشور فقیر عربی را آغاز کردند.

ارسال نظر