{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 278181

تورم ونزوئلا تا پایان دوازده ماه منتهی به ماه می از ۲۴ هزار درصد هم گذشت.

به گزارش رویترز، طبق محاسبات صورت گرفته توسط کنگره که کنترل آن در اختیار مخالفان دولت است، تورم تنها در ماه می معادل ۱۱۰ درصد بوده است. بحران اقتصادی، میلیون ها ونزوئلایی را با کمبود مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است. بانک مرکزی ونزوئلا از ۲ سال پیش تاکنون آماری از نرخ تورم منتشر نکرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ونزوئلا اکنون با پدیده ابرتورم دست به گریبان است به گونه ای که میانگین افزایش نرخ تورم در این کشور در هر ماه بیش از ۵۰ درصد بوده است. مخالفان دولت، ابرتورم را ناشی از سیاست های ارزی سختگیرانه دولت که از ۱۵ سال پیش تاکنون اجرا شده است می‌دانند.

تنها در سال گذشته، بولیوار بیش از ۹۸ درصد ارزش خود در برابر دلار را از دست داده است و این بدان معناست که حداقل دستمزدها در این کشور تنها برابر چند دلار در ماه است.

نیکلاس مادورو- که در انتخابات بیستم می مجددا به مقام ریاست جمهوری رسید تقصیر تورم بسیار بالا در این کشور را به گردن جنگ اقتصادی واشنگتن علیه این کشور انداخته است.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سیستم سرمایه داری خیلی بی رحمه. اینها در غرب همدیگه رو چنان تیکه پاره میکنند که گرگهای بیابون شرمشون میشه. خوب تکلیف بره کوچولوی آمریکای لاتین معلومه!

  • ناشناس
    ۱ ۰

    ونزوئلا ما هم داریم میائیم. با سرعت هرچه تمامتر آخه ما دوست هستیم .