{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 277939

تغییر لحن رسانه‌های رسمی کره آن هم پس از دهه‌ها ابراز دشمنی با آمریکا محسوس بوده است.

به گزارش بی بی سی، رسانه‌های کره شمالی احتمال بیشتری به این موضوع داده اند که پیونگ یانگ بتواند روابط جدیدی با آمریکا برقرار کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، این رسانه‌ها یک روز پیش از دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون سران آمریکا و کره شمالی این موضوع را مطرح کرده‌اند. تغییر لحن رسانه‌های رسمی کره آن هم پس از دهه‌ها ابراز دشمنی با آمریکا محسوس بوده است.

در همین حال ترامپ نیز در حساب توئیتری خود از "هیجان زدگی" و "احساس خوب" درباره نشست پیش رو سخن گفته است.

ترامپ و کیم روز یکشنبه یعنی دو روز زودتر از زمان برنامه ریزی شده دیدار دو جانبه به سنگاپور آمدند و با نخست وزیر این کشور آسیایی دیدار کردند.

سرمقاله روزنامه رودونگ سینمون کره شمالی نوشته است: روابط جدیدی برای تحقق نیازهای در حال تغییر دوران جدید ایجاد خواهیم کرد.

این روزنامه که ارگان حزب حاکم کره شمالی محسوب می‌شود ادامه داده تبادل دیدگاه‌های وسیع و عمیق صورت خواهد گرفت تا یک رژیم دائمی و صلح آمیز در شبه جزیره کره ایجاد شود که به حل مسائل و نگرانی‌های مشترک بپردازد. یکی از این نگرانی‌ها خلع سلاح شبه جزیره کره اعلام شده است.

رودونگ سینمون نوشته است: حتی اگر یک کشور سابقه خصمانه‌ای با ما در گذشته داشته است، دیدگاه ما این است که این ملت به حاکمیت ما احترام می‌گذارد...ما باید به دنبال عادی سازی روابط از طریق گفت‌وگو باشیم.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین اعلام کرد: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره یک سازوکار برای برقراری صلح پایدار و دائمی در شبه جزیره کره و خلع سلاح هسته ای این منطقه و سایر مسائل مشترک، مذاکره خواهند کرد.

یک منبع آگاه در سنگاپور به روزنامه کره ای "جونگ انگ ایلبو" گفته کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواسته است تا برای دومین نشست مشترک خود طی ماه جولای به پیونگ یانگ سفر کند.

این درخواست رهبر کره شمالی در نامه ای که اخیرا برای ترامپ ارسال کرده، مطرح شده است.

این در شرایطی است که رئیس جمهور آمریکا در آستانه سفر به سنگاپور اعلام کرد که نشست روز سه شنبه می تواند تنها فرصت برای صلح باشد و تکرار نخواهد شد؛ ترامپ گفت فقط برای نمایش و عکس گرفتن به دیدار رهبر کره شمالی نرفته است و "در ظرف یک دقیقه اول" نشست متوجه خواهد شد که کیم جونگ اون درمذاکرات جدی است یا نه.

دیدار برنامه ریزی شده کیم و ترامپ قرار است فردا سه شنبه ساعت 9 صبح به وقت سنگاپور در هتلی مجلل در جزیره سنتوزا برگزار شود.

ارسال نظر