{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 271833

وزیر امور خارجه بلژیک پس از دیدار با همتای ایرانی خود بر تلاش برای حفظ ظرفیت شرکتهای اروپایی برای همکاری با ایران تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، دیدیه ریندرز وزیر خارجه بلژیک در جمع خبرنگاران گفت: ما تلاش می کنیم که ظرفیت شرکت‌های اروپایی را در‌همکاری با شرکت‌های ایرانی حفظ کنیم. در این زمینه با برخی کارشناسان کار می کنیم.

وی به دیدار خود با ظریف اشاره کرد و گفت: دیدار مفیدی داشتیم. درباره موضوعات مختلف به ویژه برجام صحبت کردیم. اینکه برجام به درستی اجرا شود. اینکه ایران برجام را اجرا کند و طرف اروپایی هم تضمین های لازم در خصوص نحوه توسعه تجارت و سرمایه گذاری در ایران را انجام دهد.

وی ادامه داد: در زمینه همکاری بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی ایران گفتگو کردیم. طی گفتگوهای روزهای آینده نیاز داریم به پیشرفتی در خصوص عناصری در برجام برسیم. دیدار امشب وزرای خارجه اروپایی با ایران خوب است اما کافی نیست. نیاز به کار در چند هفته آینده است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که در بروکسل پایتخت بلژیک حضور دارد، بعد از ظهر امروز با دیدیه ریندرز معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در ابتدای این دیدار ضمن تشریح آخرین وضعیت فلسطین اشغالی لزوم توقف جنایات توسط رژیم اشغالگر قدس را یادآور شد. وی با اشاره به تلاش های دیپلماتیک ایران و ترکیه در سطوح منطقه ای و بین المللی تلاش جامعه بین المللی برای فشار بر رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تشریح آخرین وضعیت رایزنی های برجامی پس از خروج دولت آمریکا از آن، اظهار داشت آنچه جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد تامین منافع ملت ایران از این توافق است.

وزیر امور خارجه بلژیک هم با اشاره به اهمیت برجام لزوم بقا و اجرای آن به عنوان یک توافق جهانی را مورد تاکید قرارداد و افزود: اتحادیه اروپا در حال رایزنی و بررسی راههای حفظ این توافق بدون حضور آمریکاست.

تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی از دیگر محورهای گفتگوی دو وزیر در این دیدار بود.

ارسال نظر