{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 271739

معاون وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که باید درباره ضرب‌الاجلی که ایران برای اروپا در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران اعلام کرده، صحبت شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، «میشائیل روت» معاون وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که باید درباره ضرب‌الاجلی که تهران در زمینه توافق هسته‌ای برای اروپا تعیین کرده است، مذاکره شود.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، این مقام آلمانی روز دوشنبه در این مورد گفت: «ضرورت دارد که درباره مهلت  ۴۵ تا ۶۰ روز  پیشنهاد شده از  تهران به اروپا در زمینه تضمین در مورد تامین منافع ایران در توافق هسته‌ای پس از خروج آمریکا از این توافق، مذاکره شود.»

روت  همچنین افزود: «مهم است که درباره اینکه آیا ما واقعا با این تاریخ‌ها و ضرب‌الاجل‌ها می‌توانیم پیشرفتی داشته باشیم هم صحبت شود.»

این مقام آلمانی این موضع‌گیری را پیش از نشست امروز میان مقامات ایرانی، فرانسوی، آلمانی و انگلیسی با حضور «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل ابراز کرد.

در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران (برجام)، تهران به طرف اروپایی مهلت داده است تا در مدت زمان مشخص، تضمین‌های لازم برای تامین منافع ایران در زمینه باقی ماندن در برجام را به ایران بدهد.

ارسال نظر