کد خبر 268059

افزایش درآمد سرانه واقعی در اتحادیه اروپا و منطقه یورو

مردم اروپا ثروتمندتر شدند!

در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷، درآمد سرانه واقعی خانوارهای منطقه یورو ۰.۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد این افزایش در خصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشهودتر بوده است و بعد از افزایش ۰.۶ درصدی سه ماهه سوم، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ نیز ۰.۷ درصد افزایش یافته است. همچنین سرانه مصرف واقعی خانوارها در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ در منطقه یورو ۰.۴ درصد و در اتحادیه اروپا ۰.۳ درصد افزایش یافته است.

در منطقه یورو، دستمزد ها در سه ماهه پایانی سال با افزایشی ۰.۶ درصدی و درآمد خالص بر اموال شهروندان این منطقه ۰.۱ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که مزایای اجتماعی ۰.۲ درصد افزایش و مالیات ها ۰.۲ درصد کاهش یافته اند.

آمارهای جدید نشان دهنده بهبود اوضاع اقتصادی اروپا هم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه و هم ۱۹ کشور عضو منطقه یورو است.

درآمد سرانه واقعی به درآمد ناخالص قابل تصرف هر فرد در شرایط اسمی، تقسیم بر کل جمعیت اطلاق می شود و سرانه مصرف واقعی خانوارها، مخارج نهایی خانوارها در شرایط اسمی تقسیم بر تعداد جمعیت است.

منطقه یورو متشکل از ۱۹ کشور بلژیک، یونان، استونی، ایرلند، آلمان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که سیاست های آن توسط بانک مرکزی اروپا و مکانیزم ثبات اروپایی تعیین می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر