{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 267245

رسانه های چین امروز گزارش کردند &#۰۳۹;امانویل مکرون&#۰۳۹; رییس جمهوری فرانسه و &#۰۳۹;دونالد ترامپ&#۰۳۹; رییس جمهوری آمریکا مانند بسیاری از مسایل دیگر درباره توافق هسته ای موسوم به &#۰۳۹;برجام&#۰۳۹; نیز اختلاف نظر دارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، خبرگزاری رسمی چین در این باره آورده است اگرچه موضوعاتی درباره اصلاح در این توافق مطرح شد اما فرانسه همچنان تاکید می کند باید از برجام حمایت کرد.
بنا به گزارش شینهوا، این موضع را مکرون در ملاقات با ترامپ رسما اعلام کرد اما به نظر نمی رسد که ترامپ حتی آمادگی برای یک توافق جدید را هم داشته باشد و به همین سبب سفر مکرون باعث شد تا اختلافات فرانسه با آمریکا بیش از گذشته نمایان شود.
تارنمای چاینا ارگ و تلویزیون مرکزی چین هم گزارش کردند که فرانسه می خواهد تا آمریکا همچنان در خاورمیانه و سوریه حضور داشته باشد اما باز هم ترامپ به مکرون گفته است که این کشور شمار زیادی از نیروهایش را از این منطقه خارج خواهد کرد.
گزارش رسانه های گروهی چین حاکی است که ترامپ از زیان هایی که به نیروها و اقتصاد این کشور به دلیل حضور در خاورمیانه و سوریه وارد شده است، خرسند نیست و برای همین در این زمینه با خواست فرانسه برای حضور قوی در خاورمیانه موافقت نکرده است.
بنابه گزارش این رسانه ها، دو کشور به غیر از اختلاف بر سر برجام و موضوع سوریه در باره مسایل اقتصادی نیز اختلاف نظر دارند. فرانسه با اتحادیه اروپا هماهنگ است و ترامپ دیدگاه خوبی نسبت به شرایط اقتصادی دو کشور ندارد.
رییس جمهوری آمریکا صراحتا به مکرون گفت که فرانسه و آمریکا روابط اقتصادی پیچیده ای دارند زیرا اتحادیه اروپا برای آمریکا سختگیری های زیادی اعمال می کند.
'دارل وست' کارشناس موسسه بروکینگز به خبرگزاری شینهوا چین گفت که اختلافات میان فرانسه و آمریکا در جریان سفر مکرون به واشنگتن بیش از هر زمانی آشکار شد و فراز و فرودهای زیادی در روابط رهبران دو کشور دیده می شود.
وی افزود که امروز رهبران اروپا از ترامپ ناامید شده اند آنها از اینکه ترامپ به توافق هسته ای بی اعتنایی می کند، خرسند نیستند و سیاست های وی را در خروج از پیمان تحولات اقلیمی پاریس و افزایش تعرفه ها بر روی کشورهای دیگر برنمی تابند.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری