{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 264285

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه با صدور بیانیه ای از حمله آمریکا به سوریه حمایت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در بیانیه نتانیاهو آمده است: یکسال پیش تاکید کردم که اسرائیل به صورت کامل از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه استفاده و گسترش سلاح شیمیایی حمایت می کند.

وی در ادامه تاکید کرد که حمایت اسرائیل از آمریکا در این خصوص تغییر نکرده است.

دفتر نتانیاهو صبح امروز در بیانیه ای از وزیران کابینه نخست وزیری خواسته بود که در خصوص وقایع سوریه از هرگونه اظهار نظری پرهیز کنند.

آمریکا و متحدانش (انگلیس و فرانسه) صبح شنبه به بهانه حمله شیمیایی در دومای سوریه، دمشق پایتخت سوریه را هدف حمله موشکی و هوایی قرار داد.

تروریست های سوری مدعی شده اند که شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 فروردین)، هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و ‌در جریان آن 75 نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند‎.

دولت سوریه، داشتن هرگونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده و سفیر و معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد هم ‌استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانسته است‎.‎‌

بدنبال این حمله ادعایی شیمیایی، وزارت خارجه سوریه دعوت ‌نامه‌ای رسمی برای سازمان منع تسلیحات شیمیایی فرستاده و از این سازمان درخواست کرده بود که تیم تحقیقاتی خود را به دوما بفرستد تا در آنجا در باره استفاده از سلاح شیمیایی تحقیق کنند.

دمشق در پی توافقی که در سال 2014 صورت گرفت، تمامی تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل داده بود و تاکنون هیچ مدرکی دال بر نقض تعهدات دمشق ارائه نشده است.

ارسال نظر