{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 264171

کمپین جدید ایجاد شده در چین از مردم می‌خواهد با نخریدن محصولات آمریکایی از اقتصاد این کشور در برابر واشنگتن دفاع کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مردم چین همواره هنگام بحران سیاسی با کشوری دیگر سعی می‌کنند با نخریدن محصولات آن کشور به دولت خود کمک کنند و این اتفاق این بار هم در جنگ تجاری جدید با آمریکا افتاده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طی روزهای اخیر پویش مردمی برای تحریم کالاها و محصولات شرکت‌های مشهوری چون "اپل"، " کی اف سی"، " استار باکس" و "مک دونالد" در شبکه‌های اجتماعی این کشور به راه افتاده است. در یکی از پیغام‌ها که در شبکه اجتماعی " وی‌چت" دست به دست می‌چرخد آمده است: هموطنان! زمان سختی برای سرزمین مادری فرا رسیده است و ما باید برای حمایت از اقتصادمان از تولیدات داخلی استفاده کنیم.

دولت چین تاکنون به سرعت پاسخ جنگ تجاری ترامپ را داده است و تعرفه‌های وارداتی گسترده‌ای بر کالاهای آمریکایی وضع کرده است. سردبیر روزنامه دولتی "گلوبال تایمز" چین نیز اخیرا در یادداشتی تند نوشته بود که باید با همان روحیه جنگ کره به مقابله با آمریکایی‌ها برویم. وی افزوده بود که چینی‌های ساکن آمریکا قدرت خرید بالایی دارند و ما می‌توانیم صدمات زیادی به اقتصاد آن‌ها بزنیم.

این نخستین بار نیست که کالاهای آمریکایی توسط چینی‌ها تحریم می‌شود، در سال ۲۰۱۶ نیز در واکنش حمایت آمریکا از فیلیپین در مناقشات دریایی، چینی‌ها تلفن‌های همراه آیفون خود را شکستند.

ارسال نظر