{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 264162

بنا بر اعلام ستاد مشترک ارتش روسیه، سامانه پدافند هوایی سوریه توانست ۷۰ درصد موشک‌های شلیک شده توسط متجاوزان آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی را رهگیری کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ستاد مشترک ارتش روسیه اطلاعات تازه‌ای درباره مقابله پدافند ارتش سوریه با حملات موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه منتشر کرد.

بنا بر اعلام ستاد مشترک ارتش روسیه، از مجموع ۱۰۳ موشک شلیک شده از سوی متجاوزان، پدافند هوایی سوریه ۷۱ موشک را رهگیری کرد.

به گزارش اینترفکس، ستاد مشترک روسیه همچنین اعلام کرده که این کشور آمادگی ازسرگیری گفت‌و‌گوها با سوریه برای ارسال سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ به این کشور را دارد.

بنا بر اعلام این نهاد عالی رتبه در وزارت دفاع روسیه، سامانه‌های دفاع موشکی سوریه که در مقابله با حملات موشکی آمریکا، فرانسه و انگلیس به کار گرفته شدند، ۳۰ سال قبل توسط اتحاد شوروی ساخته شدند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرده که «هیچ یک از موشکهای کروز آمریکا و متحدانش وارد منطقه‌ای که سامانه‌های دفاع هوایی روسیه مستقر هستند وارد نشدند و این سامانه‌ها در طرطوس و حمیمیم در حال پوشش دادن هستند».

بامداد امروز شنبه آمریکا، انگلیس و فرانسه در حمله‌ای مشترک که دولت سوریه می‌گوید خسارت چندانی بر جای نگذاشته، مناطقی در سوریه را هدف قرار دادند.

ارسال نظر