{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 264069

روزنامه نیویورک تایمز جزئیاتی درباره دیدار محرمانه وزیر جنگ آمریکا با ترامپ منتشر کرده که گفته می‌شود عامل اصلی مردد شدن رئیس جمهور آمریکا برای حمله به سوریه بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، جیمز ماتیس وزیر خارجه آمریکا در دیداری پشت درهای بسته با دونالد ترامپ در صورت حمله حساب نشده آمریکا و متحدانش به سوریه از احتمال وقوع جنگی گسترده میان غرب از یک سو و روسیه و ایران از سوی دیگر خبر داده است.

این روزنامه به نقل از منابع آمریکایی مسئول که نامی از آنها نبرده می‌نویسد ماتیس در این دیدار بر دستیابی به مدارک بیشتر و مستندات غیرقابل انکار درباره دست داشتن سوریه در حمله شیمیایی دوما تاکید کرده است و گفته است که لازم است جهان را درباره اقدام نظامی علیه سوریه قانع کنیم.

بنابراین گزارش، وزیر دفاع آمریکا به ترامپ گفته است: ما می‌خواهیم جلوی کشته شدن غیرنظامیان را بگیریم، این درست است اما وقتی از بعد استراتژیک به مسئله نگاه می‌کنیم باید بدانیم که چگونه مانع افزایش تنش شویم. هرگونه حمله حساب نشده غرب باعث شعله ور شدن آتش جنگ میان ما و روسیه و ایران خواهد شد.

بعد از این دیدار ماتیس و ترامپ بود که سخنگوی کاخ سفید در مقابل خبرنگاران حاضر شد و گفت، ترامپ هنوز تصمیمی برای اقدام نظامی علیه سوریه نگرفته است.

 

ارسال نظر