کد خبر 260631

انتقاد عربستان از پخش سخنرانی رهبر انصارالله از شبکه الجزیره

«هیات کبار علمای عربستان» با صدور بیانیه‌‌ای از شبکه قطری «الجزیره» به دلیل پخش زنده سخنرانی رهبر جنبش انصارالله یمن بشدت انتقاد کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، عربستان بشدت از شبکه الجزیره که اخیرا در اقدامی بی‌سابقه طی سالهای اخیر، سخنرانی زنده رهبر انصارالله یمن را پوشش داد، خشمگین است.

«هیأت کبار علمای عربستان» از پخش زنده سخنرانی اخیر سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در شبکه قطری «الجزیره» انتقاد و انصارالله را تروریستی توصیف و اعلام کرد که این شبکه رسما به «بلندگوی تبلیغاتی گروه‌‌های تروریستی» تبدیل شده است.

این هیأت در بیانیه‌ای که خبرگزاری دولتی عربستان «واس» آن را منتشر کرده است، اعلام کرد که «تاریخ هرگز فراموش نخواهد کرد که الجزیره بلندگوی حامیان تروریسم و سران آن بوده و هست».

در ادامه بیانیه آمده است که «الجزیره در پخش سخنرانی‎ها رهبر گروه تروریستی حوثی‎ها و هماهنگی با او در هدف قرار دادن امنیت عربستان نقش بسزایی دارد.»

براساس ادعای بیانیه علمای سعودی، این شبکه اکنون نیز همان نقش را در انتشار سخنان رهبر شبه حوثی ها ایفا می کند که به وضوح نشان می دهد امنیت عربستان و مقدسات آن را هدف گرفته است.

هیات علمای سعودی با اشاره به اینکه علمای عربستان سال های گذشته نیز نسبت به نقش مبهم این شبکه هشدار داده بود، افزود: بر مسلمانان واجب است از چنین شبکه هایی که فتنه افکنی می کنند، دوری کنند.

کشورهای عربستان، مصر، امارات و بحرین از ژوئن گذشته روابط دیپلماتیک خود را با قطر به اتهام حمایت این کشور از گروه‎های تروریستی قطع کرده‌اند.

چهار کشور عربی شروط 13 گانه‌ای را برای قطر تعیین کرده‌اند که قطع روابط دیپلماتیک با ایران و تعطیلی کامل شبکه الجزیره از جمله آنهاست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر