{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 249540

وزیر خارجه قطر:

ایران اکنون تنها کانال برای وارد کردن دارو، غذا و دیگر اقلام مورد نیاز قطر است. ما دارای مرز مشترک و نیز میدان گازی با ایران هستیم

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وزیر خارجه قطر تاکید کرد که پس از محاصره قطر توسط عربستان، امارات و بحرین، حریم هوایی و آبی ایران تنها راه برای تامین غذا، دارو و دیگر اقلام مورد نیاز قطر بوده است.

محمدبن عبدالرحمان آل‌ثانی وزیر خارجه قطر روز پنج‌شنبه در بخشی از سخنان خود در مورد ایران، گفت: ایران اکنون تنها کانال برای وارد کردن دارو، غذا و دیگر اقلام مورد نیاز قطر است. ما دارای مرز مشترک و نیز میدان گازی با ایران هستیم؛ بنابراین داشتن چنین ارتباطی با ایران طبیعی است. پس از محاصره تنها راه‌های آبی و هوایی در اختیار قطر برای وارد کردن دارو و غذا از طریق ایران بوده است.

ویدر عین حال افزود: این به معنی آن نیست که با ایران توافقی داریم یا از طریق سیاسی به ایران نزدیک شده‌ایم، این هرگز برای ما یک گزینه نبوده است. ما با بسیاری از سیاست‌های کنونی ایران مخالف هستیم.

وزیر خارجه قطر ادامه داد: در خصوص مسائل سوریه، عراق و یمن دو طرف رودرروی یکدیگر قرار دارند. ما باید در منطقه به یک توافق دست یابیم که همه کشورها به تمامیت ارضی یکدیگر احترام بگذارند و در امور یکدیگر دخالت نکنند.

او تاکید کرد: تنها راه‌حل اختلاف با ایران از طریق راه‌حل سیاسی است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری