{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 214481

دولت سوئد سفیر ترکیه در استکهلم را برای ارائه توضیحات در مورد بازداشت دو شهروند سوئدی در این کشور، احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سفیر ترکیه در سوئد با آنیکا سوده، معاون وزیر خارجه سوئد در وزارت خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد و طرف سوئدی در این دیدار نگرانی خود را از وضعیت موجود اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، هم چنین مارگوت والسترم، وزیر خارجه سوئد در پستی در فیس بوک اعلام کرد: من و باقی اعضای دولت سوئد از مدت‌ها قبل درباره دیدگاه خود نسبت به این گونه پرونده‌ها و همچنین شرایط نگران کننده در ترکیه به صورت آشکار صحبت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ما تاکید کرده‌ایم که حوادث اخیر بر روابط ما با ترکیه و همچنین روابط این کشور با اتحادیه اروپا به صورت مستقیم تاثیر منفی دارد. یکی از این شهروندان سوئدی در پنجم ماه ژوئیه به هنگام شرکت در ورک شاپ در استانبول به همراه چند فعال حقوق بشر دیگر بازداشت شد.

همچنین یک تبعه ترکیه‌ای – سوئدی که برای یک نشریه آنلاین چپ می‌نوشت در سوم ماه اوت در بارسلونا بر اساس حکم دولت ترکیه بازداشت شد. اگرچه ترکیه این دو فرد را متهم به حمایت از گروه‌های تروریستی می‌کند اما گروه‌های حقوق بشری اعلام کرده‌اند که این بازداشت‌ها با هدف ساکت کردن مخالفان سیاسی انجام می‌شوند.

وزیر خارجه سوئد اعلام کرد: دولت سوئد به طور آشکار اعلام کرده است که حکم بازداشت اینترپل نباید برای اهداف سیاسی مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

ارسال نظر