{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 214422

وزیر خارجه آلمان:

وزیر خارجه آلمان، با متهم کردن رئیس‌جمهور ترکیه به جدی نگرفتن مذاکراتِ پیوستن آنکارا به اتحادیه اروپا گفت تا زمانی که «اردوغان» رهبر ترکیه است این انضمام رخ نخواهد داد.

زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان، بامداد جمعه با متهم کردن «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه به جدی نگرفتن مذاکراتِ پیوستن آنکارا به اتحادیه اروپا گفت تا زمانی که «اردوغان» رهبر ترکیه است این انضمام رخ نخواهد داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، خبرگزاری رویترز نوشته اظهارات آقای گابریل که در مصاحبه با نشریه پرتیراژ «بیلد» مطرح شده احتمالاً تنش‌ها در روابط آنکارا-برلین را بیش از پیش تشدید خواهد کرد.

گابریل گفت: «واضح است که در چنین وضعیتی، ترکیه هرگز عضو اتحادیه اروپا نخواهد شد. این نه به خاطر آن است که ما نمی‌خواهیم، بلکه به خاطر آن است که ترکیه و اردوغان به سرعت در حال دور شدن از هر آن چیزی هستند که اروپا از آن دفاع می‌کند.»

سران کشورهای اروپایی در ماه‌های گذشته را اردوغان بابت آنچه به گفته آنها سرکوب مخالفان قبل و بعد از کودتای ناکام در این کشور است، آماج انتقادات تند قرار داده‌اند.

اردوغان، در زمانی که تنش‌هایی از این دست در اوج خود بود با تشبیه رفتارهای دولت آلمان به دوران نازی، خشم مقام‌های این کشور را برانگیخت.

بعد از آنکه آلمان اسفندماه سال گذشته تجمع‌های انتخاباتی با حضور مقام‌های ترکیه درباره همه‌پرسی اصلاحات قانون اساسی این کشور را لغو کرده بود، اردوغان، مقام‌های برلین را به داشتن «رفتاری مانند نازی‌ها» متهم کرد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    واقعا صلاحیت ندارد!