{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 195939

محسن رفیق دوست گفت: ما هم اکنون احتیاجی به مراوده اسلحه با کره شمالی نداریم در زمان جنگ این مراودات را داشتیم و آنها نیز زحمات زیادی در این باره برای ایران کشیدند.

«محسن رفیق دوست» اولین وزیر سپاه با بیان اینکه کره شمالی یک کشور مستقل است، اظهار کرد: ما همیشه رابطه‌مان با کره شمالی خوب و مسالمت آمیز بوده با وجود همه فاصله‌هایی که بین ایران و این کشور آسیایی وجود دارد اما این ارتباط حسنه در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، وی تصریح کرد: یادم می آید وقتی که سال 60 با رهبر بزرگ کره شمالی دیدار کردم او گفت که من در یک طرف دیگر دنیا هستم و از اسلام نیز چیزی نشنیده‌ام تا اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی خاطر نشان کرد: رهبر بزرگ کره شمالی در آن دیدار گفت ما 20 سال به کمک شوروی و چین با آمریکا جنگیدیدم و یک ضربه به پای آمریکا زدیم که دردش گرفت و خوب شد؛ اما شما در آنجا با شعار نه شرقی نه غربی به رهبری یک مرد دینی تیری به آمریکا زدید که آمریکا را نابود کردید لذا من به شما احترام می‌گذارم و وصیت می‌کنم که پس از مرگم نیز از ایران حمایت کنند.

رفیق دوست یادآور شد: ما نیز از کره شمالی در آینده حمایت سیاسی می‌کنیم.

اولین وزیر سپاه درباره مراودات اسلحه با کره شمالی و خریدهایی که وی در زمان جنگ داشت، گفت: ما هم اکنون احتیاجی به مراوده اسلحه با کره شمالی نداریم در زمان جنگ این مراودات را داشتیم و آنها نیز زحمات زیادی در این باره برای ایران کشیدند اما هم اکنون ما از نظر دفاعی نیاز به هیچ کشوری نداریم.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۲ ۰

    همینو کم داریم با یه کشور کمونیستی دوست و برادر شویم!!!