{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 189472

مشارکت اولیه مردم فرانسه در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور ۲۸ درصد اعلام شده است.

به گزارش رویترز، آمار وزارت کشور فرانسه نشان می دهد تا ساعت10 صبح  به وقت گرینویچ (ظهر به وقت پاریس)، میزان مشارکت در دور اول انتخابات ریاست جمهوری این کشور 28.54 درصد است. این رقم در انتخابات سال های 2012، 2007 و 2002 به ترتیب 28.29درصد، 31.21 درصد و21.40 درصد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، رای گیری انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری فرانسه امروز در بیش از 67 هزار حوزه اخذ رای و تحت تدابیر شدید امنیتی آغاز شد.

به دنبال حمله تروریستی پنجشنبه شب در پاریس که یک کشته و دو زخمی بر جای گذاشت حدود 50 هزار نیروی پلیس به علاوه هفت هزار نظامی ارتش در سراسر این کشور مستقر شده‌اند تا امنیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تامین کنند.

در حال حاضر یازده نامزد در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه با یکدیگر رقابت می‌کنند که پنج نفر از آنها نامزدهای پیشتاز محسوب می‌شوند.

در صورتی که هیچ یک از نامزدها نتوانند بیش از نیمی از آرا (50 درصد به علاوه یک) را به خود اختصاص دهند، دور دوم انتخابات روی 7 ماه مه برگزار خواهد شد.

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه معمولاً به این دلیل که نامزدها نمی‌توانند اکثریت آرا را کسب کنند در دو دور برگزار می‌شود، اما در صورتی که نامزدی بتواند در دور اول اکثریت آرا را به خود اختصاص بدهد بدون نیاز به دور دوم به کاخ الیزه راه خواهد یافت.

ارسال نظر