{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 187656

آمریکایی‌ها تهدید کرده‌اند که اگر موشکی با برد بلند در کره شمالی آزمایش شود، آن را در همان منطقه شرق آسیا با استفاده از توان موشکی ناوهای جنگی خود، سرنگون خواهند کرد.

تنش‌های لفطی میان مقامات آمریکایی و کره شمالی باز هم اوج گرفت و این بار آمریکایی‌ها، پیونگ‌یانگ را به ساقط شدن موشک‌های شلیک‌شده تهدید کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، این خبر را چند منبع اطلاعاتی به شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز داده‌اند و گفته‌اند که پس از اعلام در راه بودن «اتفاقی بزرگ» از سوی پیونگ‌یانگ، کاخ سفید متقاعد شده که احتمالاً یک آزمایش اتمی دیگر در راه است و عزم خود را برای مقابله با این آزمایش، جزم کرده است.

منابع این خبر گفته‌اند که آمریکا 2 ناو جنگی در منطقه شرق آسیا مستقر کرده که برای ساقط کردن موشک‌های بردبلند، موشک‌های تام‌هاوک در عرشه خود دارند؛ تام‌هاوک همان موشکی است که بامداد جمعه هفته پیش، به خرج عربستان و از روی دو ناو آمریکایی مستقر در شرق مدیترانه، به سمت پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه شلیک شد.

منابع آمریکایی گفته‌اند که این بار ناوها خیلی نزدیک شده‌اند و یکی از رزمناوها به فاصله 300 کیلومتری ساحل کره شمالی رسیده است.

آمریکا که از واکنش چین به استقرار بمب اتم در خاک کره جنوبی واهمه دارد، بمب‌افکن‌های راهبردی دارای قابلیت حمل تسلیحات سنگین اتمی را هم در پایگاه گوام مستقر و ناو هواپیمابر «کارل وینسون» را نیز به سمت منطقه روانه کرده است.

ارسال نظر