{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 353837

حسادت، احساسی طبیعی است که هر کسی آن را تجربه می‌کند. اما اگر آن را کنترل نکنید به خشم و تلخی تبدیل می‌شود. درنتیجه این احساسات منفی و مخرب، گرفتار افکار ناخوشایندی می‌شوید که اوضاع‌ احساسی‌تان را به‌مراتب بدتر خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، افراد بسیاری به‌دلیل اینکه نمی‌توانند با دوستان یا همکاران خود رقابت کنند، زندگی خود را موفقیت‌آمیز نمی‌بینند. اما چگونه می‌توان این حس حسادت به موفقیت دیگران را از بین برد؟ در این مقاله چند راهکار مفید برای مقابله با حسادت به موفقیت دیگران را معرفی خواهیم کرد.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

ممکن است با تماشای شبکه های اجتماعی خیلی راحت به این فکر بیفتید که «خانواده من آن‌قدر شاد نیستند» یا «خانه‌مان به شیکی خانه دوستانم نیست.» اما بدانید زندگی، رقابت نیست. مقایسه بین خود و دیگران، درست مانند مقایسه سیب با پرتقال است. نوع زندگی هر شخص منحصر به فرد اوست و شما باید برای خود ارزش و احترام قائل شوید. هربار که متوجه شدید که زندگی‌تان را با زندگی دیگری مقایسه می‌کنید، به خودتان یادآور شوید که شما در مسابقه نیستید. وظیفه شما این است که بدون توجه به اطرافیان‌تان، کارهای خود را به‌ بهترین‌ شکل ممکن انجام دهید.

شیوه تفکرتان را تغییر دهید

یکی از راهکارهای مقابله با حسادت به موفقیت دیگران تغییر شیوه تفکر است. اگر همسایه‌تان ثروتمند است، تصور نکنید او تمام منابع پولی دنیا را به خودش اختصاص داده و شما هیچ‌راهی برای پولدارشدن ندارید. یا اگر ارتقاء شغلی‌ موردنظرتان نصیب همکارتان شده، شاید بتوانید آن سمت را در سازمان یا شرکتی دیگر به‌دست آورید. حتی گاهی‌اوقات با سمت‌هایی عالی‌تر از چیزی که تصور می‌کردید، برخورد خواهید کرد.ممکن است فکر کنید در طول عمرتان فقط یک‌بار فرصتی مناسب به‌دست می‌آورید یا موفقیت دیگران چیزی است که هرگز نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

به تمام جنبه‌های زندگی توجه کنید

زندگی هیچ‌کس کامل نیست. اما مشاهده تصاویر کوچکی از زندگی افراد، ممکن است بهتر از آن چیزی باشد که حقیقت داشته باشد؛ به‌ویژه اگر این تصاویر را در شبکه های اجتماعی می‌بینید. فقط به‌دلیل اینکه همکارتان درآمد بیشتری دارد، یا همسایه‌تان پولدارتر است، به این معنا نیست که او زندگی بی‌نظیری دارد.به‌جای اینکه روی بخش خوب زندگی فرد دیگری متمرکز شوید، زندگی او را از بعد وسیع‌تری ببینید و چشم‌انداز مناسب‌تری داشته باشید. شما نمی‌دانید که دیگران ممکن است در زندگی چه سختی‌هایی را متحمل شوند. حتی اگر ظاهر زندگی فردی بدون مشکل به‌نظر بیاید، مسلما نمی‌دانید ممکن است آن فرد گرفتار چه مشکلات ذهنی و روحی باشد.

تعریفی تازه از موفقیت داشته باشید

تعریف مناسب و تازه از موفقیت یک راهکار مناسب برای مقابله با حسادت به موفقیت دیگران است. وقتی تشخیص دهید که با کسی در رقابت نیستید، نمی‌توانید از او ناراحت و عصبانی باشید. درحقیقت، وقتی به زندگی خود، همچون فرصتی برای همکاری و نه رقابت بنگرید، می‌توانید موفقیت‌های دیگران را هم جشن بگیرید. برای خود تعریفی از موفقیت داشته باشید و ارزش‌های خود را بشناسید. بدانید که دیگران هم برای رسیدن به موفقیت‌هایشان در تلاش هستند. در ضمن دستآوردهای آنها به‌معنای نابودی موفقیت‌های شما یا دست کم گرفتن آنها نیست.به مسیر رسیدن به موفقیت‌های خود توجه کنید. تنها کسی که باید خود را با آن مقایسه کنید، فقط خود دیروزتان هستید. هر روز کمی بهتر از روز قبل باشید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری