{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 280840

با ازدواج دایره ارتباطات و همچنین تعداد اعضای خانواده دو طرف افزایش پیدا می کند، به طبع آن میزان گفتگوها، روابط و رفتارهایی که ممکن است فرد از آنها خوشحال یا نارحت شود نیز بیش از زمان مجردی می شود. زوجین برای ایجاد یک رابطه بدون تنش با خانواده همسر که اثرات آن در زندگی زوجین بیشتر خواهد بود نیاز به مدیریت روابط هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تبیان،  هنگامی که شما فردی را برای ازدواج انتخاب می کنید یعنی باید بقیه عمرتان را با او به عنوان دوست داشتنی ترین فرد زندگیتان سپری کنید. همچنین برای شکوفایی زندگی مشترک لازم است که هم مرد و هم زن بعد از جدا شدن از خانه ی پدری و شروع زندگی با همسر، فرد شماره ی یک زندگی همدیگر باشند! اما...این به معنای این نیست که نباید مراقب پدر و مادرشان باشند یا به انها توجه کنند، بلکه به این معناست که اولویت اول زندگیشان باید از والدین به همسرشان تغییر کند و تمام حمایت و توجه را نصیب همسر خود کنند.

فرزندان تان

البته شب هایی خواهند بود که فرزند کوچولوی تان بین شما و همسرتان وول بخورد اما به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای فرزندتان به معنی صرف وقت کمتری برای همسرتان است، پس وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید و همسرتان را در اولویت قرار دهید. خیلی مهم است که به عنوان یک پدر، به طور جدی مسئولیت پذیر باشید اما اینکه اجازه بدهید نقش پدری تان، به قیمت کمرنگ شدن مسئولیت های تان به عنوان یک شوهر تمام شود، ارزشش را ندارد. اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید بین حمایت از فرزندتان و حمایت از همسرتان یکی را انتخاب کنید، همسرتان را برگزینید.

مادرتان

هیچ کدام از اعضای خانواده تان نباید، نسبت به همسرتان در الویت باشند. به عنوان یک شوهر، این وظیفه ی شماست که طرف ِ همسرتان باشید، و فرقی هم نمی کند چه کسی در مقابل او قرار گرفته است (حتی مادرتان). این رویکرد نیاز به تلاش دارد و شاید لازم باشد توافقاتی را با خود تمرین کنید تا عمیقا به این درک و باور برسید که با همسرتان در یک تیم باشید.

دلایل اولویت همسران بر والدین

1-نشان دهنده احترامی است که برای همسرتان قائلید

وقتی همسرتان بداند که برای شما قبل از والدینتان است، پیوند زناشویی عمیق تری بین شما ایجاد خواهد شد. اگز زنی به جای اینکه مستقیم با همسرش حرف بزند، برای مشاوره مرتب پیش والدین خود برود، حس بی اعتمادی ایجاد خواهد شد. درمورد مرد هم همینطور است. اگر مثل یک زوج درمورد مشکلاتتان با هم حرف بزنید و با هم به دنبال راه حل باشید، ازدواجتان مستحکم تر خواهد شد. می توان با والدین مشورت کرد، ولی بهتر است در زمانی باشد که هر دو شما حضور داشته باشید نه اینکه پشت سر هم حرف بزنید. البته این به آن معنا نیست که نمی توانید زمانی را به تنهایی با والدینتان دردودل کنید، به این معنی است که رفتن پیش والدین برای چاره جویی نباید اولین واکنش یا واکنش عادی شما باشد.

2- به همسر و والدینتان نشان می دهد که ازدواج محکم و باثباتی دارید

اگر یکی از دو طرف یا هر دو آنها عادت داشته باشد که مدام پیش والدینش برود و درمورد همسرش شکایت کند، ازدواجتان خراب خواهد شد. مادر دختر جوانی مدام خصوصیات منفی همسر دخترش را از زبان او می شنید مثل نامرتب بودن، زیاد تماشا کردن تلویزیون و از این قبیل. وقتی این اتفاق می افتد، والدینتان تصور خواهند کرد که با یک بازنده ازدواج کرده اید، حتی بااینکه خصوصیات فوق العاده ای دارد که عاشق آن هستید. اگر بخاطر شکایت ها و بدگویی های مداوم شما، والدینتان تصویر بدی از همسرتان پیدا کنند، ممکن است نتوانند مشاوره خوبی به شما بدهند و حتی تشویقتان کنند که ترکش کنید. این مسئله به جز درمواردی که واقعاً کسی مورد آزار همسر خود باشد، می تواند برای ازدواجتان مخرب باشد. وقتی همسرتان را به اولویت اول زندگی تان تبدیل کنید، والدین و همسرتان متوجه خواهند شد که ازدواجتان تا چه اندازه برایتان مهم است.

3-وقتی والدین تان به آخر عمر خود برسند، بودن همسرتان در کنارتان بسیار آرامش بخش خواهد بود

قوی نگه داشتن رابطه با همسرتان همه دلشکستگی های زندگی را برای شما آسان تر می کند، مخصوصاً این یکی. اگر در تمام مدت به والدینتان احترام می گذاشته اید و دوستشان داشتید و در عین حال همسرتان اولویت اصلی زندگی تان بوده باشد، خاطراتتان شیرین تر و ازدواجتان قوی تر خواهد بود.

نگاه کارشناسان به این مسئله

آقای مصطفی رشیدی (کارشناس مذهبی) در این خصوص می‌فرمایند: ‌حمایت زن و شوهر از یکدیگر و در جمع خانوادگی موجب عدم دخالت دیگران در حریم زندگی خصوصی آن‌ها می‌گردد. زوجین باید خوب توجه داشته باشند، که زمان قرارگیری در جمع خانواده، همسرانشان بیش از هر موقع دیگری نیازمند پشتیبانی آنها هستند و کم ‌توجهی به همسر در جمع خانواده ممکن است، مقدمه پیدایش کدورت و ناراحتی گردد و فراموش نشود خانم‌ها نیازمند حمایت بیشتری در این شرایط هستند.همسران بایستی با تدبیر، حمایت خود را نسبت به همسرشان، ابراز نمایند تا هم دل همسر خود را بدست آورند و از طرف دیگر اجازه ندهند پدر و مادرشان آزرده‌ خاطر گردند. پس با مدیریت صحیح روابط خود، باید محبت و حمایت را نسبت به همسرشان نشان دهند.»

مواقعی که همسران در بین دو راهی خانواده و همسفر راه عشق خود می‌مانند. گرچه احترام به خانواده طرفین وظیفه هر زن و مردی است، اما گاهی تأیید رفتارهای غلط خانواده‌ها و دخالت‌های بی ‌جای آن‌ها باعث دلخوری و آزار زن یا شوهر می‌شود. اگر همسری بخواهد همیشه حق را به خانواده‌اش بدهد و به خاطر خانواده خود همسرش را، طرد کند یا زیر سؤال ببرد، در واقع رابطه زناشویی خود را مورد تهدید قرار داده و کم‌کم محبت همسر آزار دیده‌اش را از دست خواهد داد و باعث می‌شود، همسرش احساس شکست و درماندگی کند و علاقه‌اش نسبت به او کمتر شود و از او فاصله بگیرد. زن و شوهر باید به همسر و خانواده‌ خود بقبولانند که هرکدام جایگاه خاص خودشان را دارند.

چه زن و چه مرد بالغ باید بتوانند بین همسر و خانواده ‌خود، تعادل ایجاد کنند. تعصب را کنار بگذارند و با درک بیشتر و منطق غنی‌تر رابطه حسنه، بین آن‌ها ایجاد کنند. طرفداری بی‌جا از هر کس که باشد وضعیت او را ضعیف می‌کند و باعث می‌شود دیگران به او بی‌ اعتماد شوند. در صورت بروز مشکل از سوی خانواده زن یا مرد عضو همان خانواده (زن یا شوهر) مشکل را حل کند، زیرا هر یک از همسران به خوبی خانواده خود را می‌شناسند و بهتر می‌توانند چاره‌ جویی کنند. اگر زن و مردی نمی‌تواند بین خانواده و همسر خود تعادل برقرار کند و با انصاف و عدالت موضوع را حل کند در واقع هنوز به بلوغ فکری و عاطفی نرسیده‌ است.

احتیاط!

در تمام این موارد، به هیچ عنوان نباید پدر و مادرتان را از خودتان دور کنید. باید به ترتیبی آنها را در جریان زندگی تان قرار دهید که هم خودتان و هم همسرتان از آن راضی باشید. داشتن رابطه عاطفی با والدین برای استحکام خانواده الزامی است. شما و همسرتان می توانید در عین اولویت دادن به همدیگر، آن ارتباط را با والدینتان ایجاد کنید.

ارسال نظر

 • بهروز
  ۱۶ ۲۹

  متاسفم برای متن نسنجیده از که گذاشتین احترام به پدر و مادر در درجه اول اهمیت بالایی دارد و بعد همسر بعد یه عمر زحمت کشیدن برامون تنهاشون بزارین والله که شما ظالم هستین

 • سیاوش
  ۵ ۷

  مطلب بسیار آموزنده ای بود
  سپاس

 • احمد
  ۹ ۱۶

  با سلام . رضایت خدا در رضایت پدر و مادر است پس به خاطر راحتی زن به هیچ عنوان نباید از پدر و مادر جدا گردید . پس همین نظر هاست که باعث بوجود آمدن طلاق بین زوج و زوجه گردیده است . عجب روزگاری!!!!

  • ابراهیمی
   ۱۳ ۳

   اگه خانومتونم، پدر و مادرشو اولویت زندگیش بزاره، و شما رو تو درجه دوم بزاره بازم همین قدر شعار احترام به والدین میدی.
   خداکنه خانومت فقط به والدینش اهمیت بده و شما رو آدمم حساب نکنه.

 • ناشناس
  ۱۶ ۴

  حرفاتوبایدباطلا نوشت.همسراگراول نباشه.زندگی داغون میشه.این دوستمون اگرهمسرش مثل خانم من اولویت شدید میدادبه والدین.نمیگفت بی انصافین

 • ناشناس
  ۱۰ ۲

  راه حلی می خاستم واقعا درمانده شدم خیلی وقته سر مسائل حتی خیلی خیلی کوچیک و بعضا بزرگ تو خونوادم زنم خیلی مکدر شده طوری که الان ۳ ماهه مادرم و خونوادم رو ندیده و نمیخواد اصلا باشن حتی گوشیم رو هم چک میکنه که مبادا از مادرم پیامی اومده باشه یا من فرستاده باشم واسه مادرم واقعا کم آوردم ۳ سال هم هست ازدواج کردیم ۱۰ روز یکبار دعوای وحشتناکی داریم
  کمکم کنین

 • ناشناس
  ۵ ۳

  با سلام امیدوارم شوهرتان بعداز اردواج نگوید من خواهر و مادرم را بیشتر از شما دوست دارم چون با انها از اول عمرم بوده ام

 • ناشناس
  ۹ ۹

  برای من اولویت اول و آخر در زندگی پدر ر و مادرم است. پدر ر و مادر بر گردن ما حق دارند و ما هرکاری کنیم جبران زحماتشان نمیشه همسر باید اینو درک کند و پایبند باشد.

 • ناشناس
  ۸ ۱

  حرف‌هایتان بسیار منطقی است به نظر من چون همسر قریب است همسر باید از زوج خود حمایت کند ودر اولویت قرار دهد تا احساس تنهایی در جمع آنها نداشته باشد مطمعنن پدر ومادری که درک بالایی دارن از فرزند خود ناراحت نمی شوند که همسر خود را در اولویت قرار داده ولی اگر کینه درزندگی رخنه کرد آسیبش زیاد است وبه این راحتی درست نمی شود ‌بالاخره هر پدر و مادری آرزوی خوشبختی فرزند خودشون رو دارن پس اگر از همش خود حمایت کرد کار بی جایی نکرده

 • ناشناس
  ۱۰ ۲

  متنوتون کاملا درسته، درجواب اون آقا هم که میگه ظلم به پدر مادر هست باید گفت فقط به پدر و مادر بدی و بی احترامی کنی ظلمه؟؟؟ همسرت رو از توی زباله ها پیدا کردی که حق و حقوقش رو نادیده میگیری؟
  همه ما به یک اندازه آدم هستیم هیچ کس خونش رنگین تر نیست، همسرت بیشتر از مادرو پدرت با تو زندگی خواهد کرد اگر فرقش رو متوجه نمیشید اصلا ازدواج نکنید بمونید به مادر و پدرتون خدمت کنید.

  • ناشناس
   ۵ ۲

   سلام . من خودم مادرم . پدر و مادر دارم . . واقعا هم دوستشون دارم . ولی همسرم بیشتر از اندازه بهاالدینی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام من مدتی هست که از منزل همسرم بیرون زدم و الان خانه ی مادرمم و تصمیم داشتم طلاق بگیرم چون خانواده ی همسرم خیلی توی زندگیم دخالت میکردن و شوهرمو تحت تاثیر قرار میدادن عقلا و احساسا تصمیم خودمو گرفته بودم بارها خانواده و فامیلاش دنبالم اومدن ولی من برنگشتم الان استرداد جهیزیه کردم و نفقه مم اجرا گذاشتم فردا هم دادگاه تمکین دارم الان من پشیمان شدم و میخوام برگردم پیش شوهرم چون میدونم بدون من نمیتونه ناگفته نمانه حرف و فحش های زیادی این وسط زده شده جوری که به کلی حرمتها شکسته شده میخوام از راه غیرقانونی چون هنوز زنش هستم از خانه ی مادرم بزنم بیرون یه جورایی خانواده م رو بزارم کنار به نظر شما بعدا مشکلاتی وارد زندگیم نمیشه و همسرم تا اخر به پام می مونه؟تورو خدا جوابمو بدین

 • باران
  ۴ ۲

  دوست عزیزی که گفتن راه طلاق رو پیش گرفتن حرمتها شکسته شده،فحش داده شده این وسط،میخوان رجوع کنن و قید خانواده شون رو بزنم،بنظر من مردها مدام میگم تغییر میکنن،اما نمیتونن.همسرت اگر واقعا میخواست تورو نمیذاشت کار به دادگاه و بی حرمتی بکشه. و زن اگر میخواست منصرف بشه چرا شروع کرد. درسته گذشت خوبه.ولی اگر همسرت دوباره رفتار قبلیشو تکرار کرد به کجا میخوای پناه ببری. با چه رویی پیش خانواده ات برگردی؟؟

 • ناشناس
  ۹ ۱

  سلام برای مردهایی که حرفهای شماروقبول نکردن متاسفم چون اصلا معنی حرفهارودرک نکردن واینها همون آدمایی هستن که همیشه توزندگیشون مشکل دادن واجازه ی هردخالتی روبه پدرومادرشون میدن ودرزندگیشون شکست میخورن.من انقدر زجروعذاب دیدم ازمادرشوهرم ولی کوچکترین بی احترامی نکردم بااینحال دلم خیلی شکسته وفهمیدم که هرپدرومادری پدرومادرنیست.....

 • محمد
  ۸ ۰

  اونایی که میگین خدا گفته به پدر و مادر احترام بزارین ... بله درسته بلید احترام گذاشت ولی اجازه دخالت به هیچ وجه ... در هرصورت طرف زنتون باشین ... من ده ساله دارم شدیدا طرفداری زنمو میکنم . همیشه مادر و خواهرهای مرموز من میخواستن نقایص زندگیشون رو در زندگی من هم ببینن شاید آروم بگیرن .. ولی نذاشتم ... زنم هم همیشه طرف من بوده پیش خانوادش .. دوبار هم قطع رابطه با خانوادم کردم ولی بعدش پشیمون شدن و گفتن اشتباه از ما بوده که دخالت کردیم ... حالا خواهرای بزرگترم بهم میگن میشه به ما یاد بدی چجوری شوهرامون مثل توباشن و بهمون خیانت نکنن .. دوستان طرف حق باشین گرچه تلخ باشه ... اونایی که فقط طرف پدرومادر رو میگیرن همیشه طرف حق رو نمیگیرن ... شما وقتی ازدواج میکنی متعهد میشی از زنت تا آخر عمر حمایت کنی .. نه اینکه فقط هرجا حمایتت کرد باهاش باشی بعدم ولش کنی ... اگه نمیتونی مسئولیتش رو قبول کنی ازدواج نکن ... خدا پوست از سر آدم میکنه اگه زنت مظلوم بین خانوادت قراربگیره و تو طرف ناحق رو بگیری ... تا آخر عمر بیچاره و آواره میشی بعدش همون خانوادت طردت میکنن

 • سعید
  ۱ ۰

  با سلام ۳۱ساله و همسرم ۲۰ساله ۱۰ماه که ازدواج کردم از اول زندگیم مادرم مخالف ازدواجم بود اما به هر شرایطی موفق به ازدواج با کسی که دوسش داشتم شدم الان که اختلاف بین خانوادم وهمسرم صورت میگیره که بی احترامی میشه گفت زیر پای خانوادم له شده .مشکلی نداشتیم اما این اختلافای خانواده باعث شده تو خونه منو همسرم به هم بی احترامی کنیم زنم فقط با گذشته زندگی میکنه بارها شده حرف زدم گفتم با آینده پیش بریم گذشته رو بیخیال شو نشده .الان خانوادم میگن یا ما رو انتخاب کن یا همسرتو نه از مامانم میتونم بگذرم نه از همسرم چون دوسش دارم چیکار کنم خاهشا کمکم کنین با تشکر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  متاسفم برای همه شما شماها درس میخوانید ولی سوادتان به درد خودتون میخورد پدرومادری که از کودکی بزرگتان کرده من نمیگویم یکطرفه دوست داشته باشید ولی احترام به پدر ومادرهاچه طرف زن باشد چه مادر هردو واجب است نباید هیچ وقت دلشان را بشکنی اما تو زندگی خصوصی خودت اگر حتی شمارا هم یک نصیحت کردن چه به نفعتان باشد چه به ضرر همان موقع شما یک چشم بگو بعد انجام نده هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط اه پدر را به زندگیت وارد نکنی

 • ش م ب
  ۰ ۰

  سلام دوستان احترام به انسانیت صفت انسانیست هیچکدام عین والدین.شمارونمیگیره برای درک بهتراز زندگی باید نظر والدین رو درانتخاب همسر جویاباشیم مادران خصوصیات زن زندگی را ‌پدران خصوصیات مرد روزندگی بهتر تشخیص میدونم کسانیکه خشنودی والدین رو درزندگی نادیده میگیرن دیر یازود ثمره بی احترامی باوالدین رو میبیننازدواج باید اعضای خانواده را بیش‌تر کنداین چه لطفی داره که پسرخانواده والدینش روبیخبربگذارد وتنهااقوام همسرش روممظلع باشد ‌دختری ۳۳روکه ۵سال آزاد بزرگتره روعقدکنه دل پدرومادرش روبشکنه من مادرهمان پسرم که در غصه وحسرت بشر میبریم امیدوارم که خیر درزندگی نبینن که دشمن شادم کردن

 • عاطفه
  ۱ ۰

  مردایی امثال شمان که با این عقاید عوامانه و بی سوادانه میرن زن میگیرن و پدر دخترای مردمو در میارن دیگه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری