{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 151415

"Mariage blanc" واژه‌ای فرانسویست که در کشور ما به «ازدواج سفید» معنا شده است و به زندگی مشترک یک زن و مرد اشاره دارد بدون آن‌که پیوندی قانونی و شرعی بین آن‌ها منعقد شده باشد. اما در واقع ازدواج سفید، هم‌باشی سیاهی است که نباید با شکل قانونی، شرعی و عرفی زندگی مشترک اشتباه گرفته شود.

مهدی بیاتی، روانشناس در این باره اظهار کرد : اگرچه ممکن است این فرآیند از جهاتی برای مرد مثبت باشد، ولی اثر ویران‌کننده‌ای بر زن می‌گذارد، چرا که زنان دارای زیبایی‌های خدادادی هستند که باید آن را در جای خود هزینه کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در ادامه عنوان کرد: ازدواج واژه مقدسی است، بنابراین زندگی دختر و پسر زیر یک سقف را بدون عقد شرعی نمی‌توان ازدواج نامید؛ بلکه چنین رابطه‌ای با اهدافی مانند برآوردن نیازهای جنسی و روانی برقرار می شود. در این اتفاق شاهد آن هستیم که زمانی که شادابی و نشاط زن به مرور زمان کاهش یابد، علاقه مرد به ادامه زندگی با وی کم و به زن دیگری گرایش پیدا می‌کند.

بیاتی همچنین با تاکید بر ضرورت مسئولیت‌پذیری زن و مرد در یک رابطه گفت: چنین عاملی می‌تواند در تداوم زندگی مشترک تاثیر بسیار زیادی داشته باشد این در حالیست که اکنون فضای ازدواج مناسب نیست و افراد به علت مشکلاتی مانند مسائل اقتصادی تمایل به ازدواج و رفتن زیر یک سقف ندارند.

او گفت: رابطه‌ای هم چون «هم باشی» موجب کاهش فرزندآوری می‌شود، علاوه بر آن سطح زندگی افراد تغییر می‌کند و خلاء روانی برای دختر را در پی دارد و ممکن است حتی شانس مادر شدن او را کاهش دهد و حتی به آسیب‌هایی مانند اعتیاد سوق پیدا کنند، این در حالیست که مردان در صورت ترک چنین رابطه‌ای کمتر آسیب می‌بینند.

ارسال نظر

 • مردمپرست
  ۶ ۲

  باز هم دیدگاه ناآگاهانه و چرت و پرت ....
  بیش از 70 درصد جمعیت جوانان دنیا دارند بدون ازدواج زندگی میکنند و هیچ مشکلی مانند جوانان ما ندارند, خوشبخت تر از جوانان ما هم هستند.....هر ساعت هم مانند کشور ما , 19 طلاق در ساعت هم در کشورشان ندارند.

  این رشد ازدواج سفید, نه گفتن , مردم به قوانین ازدواج پوسیده حاکم در این کشور است...
  آقای روانشناس هر دارویی, یک عوارضی دارد, و درمان کامل نیست.و روزی مشکل دیگری بوجود خواهد آورد...
  حال, رشد این ازدواج سفید در کشور ,همان عوارض بعد از نسخه درمان است, و حاصل قوانین پوسیده ازدواج حاکم در این کشور است...
  مردم امروز از قوانین و الگوهای ازدواج داخل کشور, که دیدگاهی,مادیگرایانه به این پیوند مقدس است, پیروی نمیکنند. بلکه الگو و نگاهشان به دنیای بزرگر و قوانین آسانتر و بدون دردسر خارج از کشور است که 90 درصد مردم دنیا از آن پیروی میکنند.. .. آقای روانشناس.
  حال چاره چیست؟؟؟
  اگر میخواهید مشکل ازدواج جوانان ما حل شود, باید در قوانین حاکم امروز تجدید نظر شود و قوانین
  و فرهنگ اشتباه در آن که حاصلش این همه نابسامانی فرهنگی و اخلاقی در کشور است. اصلاح شود.
  وگرنه شاهد رشد بیش از حد ازدواج سفید و طلاق و فهشا در کشور خواهید بود ...و مهمتر از آن, مشکل مالی این جوانان است , که مانند بنزین بر روی این آتش است و دارد به سرعت رشد آن کمک میکند...

  باید گوش شنوا داشت به درد جوانان گوش کرد...
  حالا شما هی بگوید,مرغ یک پا دارد و دائما داخل جعبه فکر کنید...و هی چسب زخم به سرطانشان بزنید....

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری