آغاز عملیات نظامی باکو در قره‌باغ + فیلم

رسانه‌های ارمنستان اعلام کردند که نیروهای جمهوری آذربایجان شهر «خان‌کندی»، مرکز منطقه قره‌باغ را گلوله‌باران کردند.

آغاز عملیات نظامی باکو در قره‌باغ + فیلم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رسانه‌های ارمنستان با انتشار تصاویری اعلام کردند که نیروهای جمهوری آذربایجان شهر «خان‌کندی»، مرکز منطقه قره‌باغ را گلوله‌باران کردند. وزارت دفاع ارمنستان نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای جمهوری آذربایجان با سلاح‌های دقیق مواضع نظامی ما را بمباران کردند.

رسانه‌های محلی اعلام کردند باکو در پی آغاز این عملیات حریم هوایی خود را به روی ارمنستان بسته است.

خبرگزاری فرانسه نیز از شنیده‌شدن صداهای انفجار در مرکز قره‌باغ خبر داد.

گفته می‌شود که یکی از اهداف جمهوری آذربایجان اعمال فشار به ارمنستان برای بستن دالان زنگزور است؛ جمهوری اسلامی ایران بارها در بالاترین سطح نظامی و سیاسی هشدار داده که دالان زنگزور خط قرمز ایران است.

هم‌زمان وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که «عملیات ضدتروریستی نیروهای ما» در منطقه قره‌باغ آغاز شد. در این بیانیه ادعا شده که «فرماندهی نیروهای حافظ صلح فدراسیون روسیه و رهبری مرکز مشترک نظارت ترکیه و روسیه در جریان فعالیت‌های جاری قرار گرفته‌اند.»

جمهوری آذربایجان همچنین مدعی شد که هدف از این عملیات نظامی اخراج گروه‌های مسلح ارمنستان از اراضی جمهوری آذربایجان است. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد که «صبح امروز بر اثر اقدامات تحریک‌آمیز ارمنستان دو نظامی آذربایجانی زخمی شدند.»

انهدام ایستگاه جنگ الکترونیک  نیروهای ارمنستانی

رسانه‌های آذربایجانی با انتشار تصاویری مدعی شدند که ایتسگاه جنگ الکترونیک نیروهای ارمنستانی در روستای آشاغی در قره‌باغ منهدم شده است.

ارمنستان: اوضاع در مناطق مرزی نستباً آرام است

وزارت دفاع ارمنستان با اعلام عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در منطقه قره‌باغ از آرامش نسبتی در مناطق مرزی این کشور با جمهوری آذربایجان خبر داد.

روسیه: خصومت‌ها را متوقف کنید و به راه‌حل دیپلماتیک برگردید

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که هم‌اکنون با طرف‌های درگیر در منطقه قره‌باغ در حال رایزنی است. در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که «فدراسیون روسیه از تشدید شدید اوضاع در قره باغ به شدت نگران است. روسیه از ارمنستان و آذربایجان می خواهد تا خصومت ها را متوقف کنند و به راه حل دیپلماتیک بازگردند.»

جمهوری آذربایجان: خروج نیروهای ارمنستانی، تنها راه صلح در قره‌باغ است

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که « تنها راه صلح در منطقه خروج کامل نظامیان ارمنی از قره باغ و انحلال رژیم در استپانکرت (خان‌کندی مرکز قره‌باغ)  اعلام کرد.»

اتحادیه اروپا: گفت‌وگو کنید

اتحادیه اروپا در واکنش به آغاز عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در قره‌باغ با انشتار بیانیه‌ای از باکو و مقامات منطقه قره‌باغ  خواسته گفت‌وگو کنند.

در حال تکمیل..

منبع: مهر
ارسال نظر
ارسال نظر