تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

امیرعبداللهیان:آژانس مراقب هر گونه سوء استفاده رژیم صهیونیستی از سازوکارهایش باشد

​رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، که به منظور انجام گفتگوهای فنی با مسئولان سازمان انرژی اتمی کشورمان به تهران سفر کرده است، بعدازظهر شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ با حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، وزیر امورخارجه در این ملاقات ضمن تاکید بر ضرورت رویکرد مستقل، حرفه ای و بی‌طرفانه آژانس ، بر اهمیت تقویت روابط و همکاری های آژانس با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های فراتر از مباحث نظارتی و بازرسی و از جمله حمایت از صنعت هسته ای صلح آمیز ایران تصریح کرد.

 امیرعبداللهیان همچنین ابراز امیدواری کرد با مذاکرات و تفاهمات حاصله بین آژانس و سازمان انرژی اتمی زمینه اجرایی شدن توافقات بیش از پیش فراهم گردد. 

وزیر امور خارجه ایران در این ملاقات با اشاره به نقش رژیم صهیونیستی در ایجاد اختلاف انگیزی و بحران سازی ، توجه مدیرکل را نسبت به هر گونه سوء استفاده رژیم صهیونیستی از سازوکارهای آژانس جلب کرد.

 امیر عبداللهیان اظهار امیدواری نمود در سفر مدیرکل آژانس، اعتماد متقابل و همکاری‌های طرفین بیش از پیش تقویت گردد. 

گروسی

رافائل گروسی نیز متقابلا ضمن تاکید بر رویکرد فنی و حرفه‌ای بر تقویت روابط و همکاری‌ها و یافتن راه‌حل‌های خلاقانه تاکید کرد. 

وی همچنین بر آمادگی آژانس برای حمایت از پروژه های مشترک در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای تاکید کرد و دیدار خود از کشورمان را نشانه‌ای از اراده برای گفتگو و درک متقابل، حل مسائل و ارتقای همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

طرفین در این ملاقات روند همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی را مثبت و موفق خواندند.

امیر عبداللهیان و گروسی

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها