تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

جانسون: به رغم لو‌ رفتن پارتی‌گیت کناره‌گیری نمی‌کنم

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه در پی رشته رسوایی های حضور در میهمانی های ناقض مقررات قرنطینه در دفتر نخست وزیری و محل اقامت خود موسوم به پارتی گیت، گفت که قصد کناره گیری از مقام خود را ندارد و به کارش ادامه خواهد داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، جانسون در نشست پارلمان برای بررسی این موضوع، توسط کر استارمر رهبر حزب مخالف کارگر به تغییر دادن توجیه ها و استدلال هایش در باره برگزاری این گردهمایی ها در اوج همه گیری کرونا و بیماری ها و تلفات آن و گمراه کردن پارلمان متهم شد که پیامد آن کناره گیری از مقام ریاست دولت است.

به گزارش رویترز، جانسون در پاسخ به پرسشی در باره کناره گیری، پاسخ منفی داد و گفت ما تصمیم سخت را گرفته ایم.

جانسون با تحقیقات درباره رسوایی شرکت در جشن ها در ایام قرنطینه کرونایی و نیز تبعیض نژادی در حزبش مواجه است، برای تحکیم جایگاه قدرت خود تلاش می‌کند.  جانسون که بیشترین حمایت اکثریت حزب محافظه کار را در ۳۰ سال گذشته در ۲۰۱۹ کسب کرد، اکنون با انتقادهایی به دلیل  نقض مقررات قرنطینه در بدترین دوره همه گیری و اتهام تازه درباره تبعیض نژادی در حزب متبوعش مواجه است.

جانسون توجیهات مختلفی را درباره برگزاری این جشن ها در دوران قرنطینه مطرح کرده است: وی نخست گفت هیچ مقرراتی نقض نشده است و بعد از مردم انگلیس به دلیل ریاکاری در این دورهمی ها عذرخواهی کرد.

سقوط دولت جانسون در شرایطی  که بحران اوکراین غرب را در برگرفته و پنجمین اقتصاد بزرگ جهان با موج بی سابقه تورم در یک نسل به دلیل همه گیری کرونا، دست و پنجه نرم می کند، انگلیس را تا ماه ها در وضعیت نامعلومی قرار خواهد داد.

برای ایجاد چالش رهبری در حزب محافظه کار ۵۴ نماینده از ۳۵۹ نماینده محافظه کار پارلمان انگلیس باید نامه های عدم اعتماد را  به رییس کمیته ۱۹۲۲ حزب ارسال کنند.

رقبای اصلی رقیب رهبری در این حزب ریشی سوناک رییس خزانه داری و لیز تراس وزیر خارجه هستند.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها