کد خبر 580074

وزیر خارجه طالبان: دولت ما فراگیر است

وزیر امور خارجه طالبان در سفر به اسلام‌آباد با تاکید بر این که دولت کنونی افغانستان فراگیر است، اظهار داشت : ما نیاز به ارتشی نداریم که آمریکا و ناتو آموزش دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، «امیرخان متقی» وزیر امور خارجه طالبان که در راس هیاتی به پاکستان رفته است، گفت: طالبان برای تشکیل ارتش جدید و نیرومند تلاش می‌کند.

وی افزود که افغانستان به ارتشی که مانند گذشته تحت آموزش و هدایت آمریکا و ناتو بود، نیز نیازی ندارد.

متقی در اندیشکده مطالعات راهبردی اسلام‌آباد درباره اوضاع کنونی افغانستان، چالش‌های داخلی و خارجی، تعامل با کشورها و همچنین آمریکا و ناتو سخنرانی کرد.

وزیر امور خارجه طالبان با انتقاد از مطالبات غرب از جمله آمریکا در بحث لزوم تشکیل دولت فراگیر در افغانستان، اظهار داشت که دولت کنونی طالبان متشکل از تمامی گروه‌های داخلی و قومیت‌های افغانستان است.

وی افزود: طالبان با حضور زنان و فعالیت آنان در بخش‌های مختلف مخالفتی ندارد و از مشارکت بانوان برای توسعه افغانستان حمایت می‌کند.

متقی گفت که تاکتیک فشار هرگز نتیجه نخواهد داد، افغانستان با مشکلاتی روبه رو است اما از طرفی ما شاهد مسدود بودن دارایی‌های بانک مرکزی افغانستان توسط آمریکایی‌ها هستیم.

وزیر امور خارجه دولت موقت طالبان افزود: 75 درصد از بانوان شاغل در حوزه آموزش و پرورش افغانستان فعالیت خود را از سرگرفته‌اند و در دیگر ادارات دولتی نیز زنان حضور دارند.

امیرخان متقی و هیات همراهش امروز در اسلام‌آباد با «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان دیدار می‌کنند.

ارسال نظر