کد خبر 579337

شمخانی وارد هند شد

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی سه شنبه شب برای شرکت در سومین نشست گفتگوی امنیت منطقه ای وارد دهلی نو پایتخت هند شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی سه شنبه شب برای شرکت در سومین نشست گفتگوی امنیت منطقه ای وارد دهلی نو  پایتخت هند شد.

شمخانی در بدو ورود به فرودگاه دهلی نو در گفتگو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از تداوم نشست گفتگوی امنیت منطقه ای که با ابتکار جمهوری اسلامی ایران در سه سال پیش بنیان گذاشته شد بر ضرورت افزایش تعاملات و همکاری های منطقه ای برای مقابله با تهدیدات و مولفه های ناامن ساز تاکید کرد.

 دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به تمرکز سومین نشست گفتگوی امنیت منطقه ای بر موضوع تحولات سیاسی و امنیتی افغانستان  گفت: تلاش خواهیم کرد در این نشست با تشریک مساعی کشورهای شرکت کننده ،ضمن بررسی مولفه های بحران ساز در منطقه به ویژه افغانستان، راه کارهای کمک به ایجاد صلح و ثباتی پایدار و فراگیر در افغانستان را بررسی نموده و به راهکارهای عملیاتی مشترک برسیم.

شمخانی تصریح کرد: گرچه آمریکا پس از بیست سال تجاوز و اشغال افغانستان از این کشور اخراج شد، اما همچنان با راهبرد تنش زایی به بحران آفرینی ادامه می دهد.

وی با ابراز خرسندی نسبت به افزایش حضور کشورهای منطقه در این نشست گفت:  برگزاری این نشست فرصت بسیار مناسبی برای پیگیری گفتگوهای سیاسی و امنیتی دوجانبه میان کشورهای منطقه نیز محسوب می شود.

گفتنی است؛ دریابان شمخانی در این سفر علاوه بر شرکت و سخنرانی در سومین نشست گفتگوی امنیت منطقه ای با همتایان خود دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو  خواهد کرد.

ارسال نظر