کد خبر 579001

دیدار سردار قاآنی با رییس جمهور عراق

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز یکشنبه (دیروز) در سفری از پیش اعلام نشده، وارد بغداد پایتخت عراق شد و با نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور این کشور دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شبکه المیادین امروز (دوشنبه) از سفر روز گذشته سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عراق و دیدار با «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و «برهم صالح» رییس‌جمهور این کشور خبر داد.

به گفته این شبکه، سردار قاآنی همچنین با چند مقام دیگر عراقی نیز دیدار و تأکید کرده است که عراق نیاز به ثبات و حفظ وحدت داخلی خود دارد و لازم است تا از هرگونه اقدامی که امنیت عراق را تهدید می‌کند، دوری شود.

او در این دیدارها همچنین تأکید کرده که ضروری است تا خواسته‌های مردم و معترضان به نتیجه انتخابات در چارچوب قانون مورد توجه قرار گیرد.

سفر فرمانده نیروی قدس سپاه به عراق و دیدار با مقامات بلندپایه این کشور در شرایطی است که اوضاع داخلی عراق در پی حمله پهپادی به منزل مصطفی الکاظمی در بامداد یکشنبه، همچنان تنش‌آمیز است.

دولت عراق بامداد یکشنبه به وقت محلی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که محل سکونت مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با یک پهپاد بمب‌گذاری‌ شده هدف سوء قصد قرار گرفته اما نخست وزیر آسیبی ندیده است.

الکاظمی نیز به فاصله کوتاهی پس از انتشار این خبر در توییتی ضمن تاکید برسلامتی خود همگان را به حفظ آرامش و خویشتنداری دعوت کرد.

تحولات پس از برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق و اعتراض گروهی از مردم این کشور به نتایج آن، به ویژه رخدادهای خونین جمعه گذشته در بغداد از جمله موضوعاتی است که موضوع حمله پهپادی به منزل نخست وزیر این کشور را مشکوک و قابل تامل بیشتری می‌نماید.

ارسال نظر