کد خبر 575260
نمایندگی ایران در بروکسل اعلام کرد؛

لغو تحریم‌ ها؛ محور رایزنی باقری و مورا

نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا اعلام کرد که لغو تمامی تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران از محور گفت‌وگوهای معاون سیاسی وزارت خارجه ایران و هماهنگ‌کننده کمسیون مشترک برجام در بروکسل است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا در پیامی توییتری به نشست امروز (چهارشنبه) «علی باقری» معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و «انریکه مورا» هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام و معاون «جوزپ بورل» مسئول سیاسیت خارجی اتحادیه اروپا اشاره کرد و نوشت: «گفت‌وگوهای ایران و اتحادیه اروپا برای اجرای کامل و عملی برجام توسط تمامی اعضا از جمله برداشتن تمامی تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران امروز صبح در بروکسل آغاز شد».

نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا در ادامه در خصوص آمادگی ایران برای گفت‌وگو با طرف‌های برجام نوشت: «ایران بر آمادگی خود برای گفت‌وگو با تمامی طرف‌های قابل اعتماد به منظور یافتن یک راه‌حل از طریق (میز) مذاکره تأکید کرد».

اخبار منتشر شده از بروکسل حاکی از آن است که باقری امروز (چهارشنبه) پشت درهای بسته با مورا در ساختمان اتحادیه اروپا دیدار کرده که البته این دیدار همچنان در جریان است.

وزارت امور خارجه بلژیک امروز (چهارشنبه) از دیدار «تئودورا گنتزیس» دبیرکل وزارت خارجه پادشاهی بلژیک با «علی باقری» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره برجام خبر داد.

وزارت خارجه بلژیک در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد، در این خصوص نوشت: «تبادل نظرات صریح و صادقانه‌ای درباره توافق هسته‌ای (برجام) با علی باقری معاون وزیر امور خارجه ایران انجام گرفت».

در ادامه این پیام توییتری با تأکید بر لزوم حفظ برجام آمده است:‌«بلژیک، بر این باور است که برجام همچنان بهترین ابزار برای یک راه‌حل قابل قبول دو طرف برای موضوع هسته‌ای ایران است».

از طرف دیگر، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیز در این خصوص در پیامی در صفحه توییتری خود نوشت: «در یک روز شلوغ فعالیت دیپلماتیک در بروکسل، صبح زود با تئودورا گنتزیس دبیرکل وزیر خارجه پادشاهی بلژیک در کاخ اگمونت جلسه و صبحانه کاری داشتم. ما درباره انبوهی از موضوعات دوجانبه، افغانستان و دیگر موضوعات بین‌المللی گفت‌وگو کردیم».

سفر معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به بروکسل در حالی صورت گرفته است که امروز شبکه پرس‌ تی وی گزارش کرد که برخلاف ادعای برخی رسانه‌های آمریکایی، ایران رسماً آمادگی خود را برای مذاکره با سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ در تهران یا در پایتخت‌های این سه کشور اعلام کرده است.

ارسال نظر